Na trhu máme viacero streamovacích služieb, medzi ktoré patrí aj obľúbené Disney+. Táto platforma sa preslávila najmä tým, ako rýchlo si na svoju stranu dokázala získať nových predplatiteľov. A aj keď ponúka zaujímavý obsah, teraz chystá zmeny, ktoré vás určite nepotešia. Informoval o tom portál Lavanguardia.

Už nejaký čas počúvame o tom, ako služba Disney+ plánuje do praxe aplikovať zákaz zdieľania hesiel pre viac ako jeden účet, pomocou čoho chce získať ešte väčšie množstvo samostatne platiacich zákazníkov. Stane sa to už čoskoro. Nedávno to urobil aj Netflix a tento krok mu podľa všetkých ukazovateľov vyšiel na jednotku s hviezdičkou.

Disney+ tiež podľa najnovších zistení plánuje spustiť nový balíček predplatného, ktorý bude lacnejší a ponúkne možnosť sledovania filmov, seriálov alebo relácií s reklamami. Samotné dostupnejšie predplatné bude dostupné aj v Európe, pričom podľa informácií by mohlo prísť už 1. novembra 2023.

Nie je však isté, či sa bude týkať aj Slovenska, prípadne susedného Česka. Dôvod je ten, že aj Netflix ponúka na starom kontinente lacnejšie predplatné s reklamami no na našich trhoch nie je k dispozícii. Pravdepodobne sú v súčasnosti pre platformu príliš malé, čo by sa však časom mohlo zmeniť.

Ak budete používať AdBlock, môžete prísť o účet 

Zaujímavé je tiež to, že platforma Disney+ zmenila aj podmienky používania. Ako už bolo napísané vyššie, využívať ju budete môcť v rámci jedného domova a zdieľanie hesiel s osobami žijúcimi mimo nehu nebude povolené.

Rovnako nebudete môcť pri najdostupnejšom predplatnom s reklamami využívať blokátory reklám (AdBlock).

Plány predplatného môžu zahŕňať reklamu. Prihlásením sa na predplatiteľský plán, ktorý zahŕňa reklamu, súhlasíte so zobrazovaním/prijímaním takýchto reklám na akomkoľvek zariadení, ktoré používate na prístup k službe Disney+. Súhlasíte s tým, že nebudete používať blokovanie reklamy – opatrenia, ktoré zabránia zobrazovaniu reklamného obsahu, ak ste si predplatili plán predplatného, ​​ktorý zahŕňa reklamu.“ uvádza Disney+.

V prípade, že streamovacia služba objaví porušenie pravidiel, váš účet bude môcť pozastaviť alebo dokonca úplne zrušiť, takže ku nemu už budete mať žiaden prístup. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Disney+ na Slovensku zdražie 

Slovenskí zákazníci služby Disney+ sa tiež musia pripraviť na to, že za ňu od 1. novembra 2023 zaplatia viac ako doteraz. Súčasné predplatné stojí 7,99 € / mesačne, pričom pri ročnom predplatnom je cena výhodnejšia a to 79,99 €.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Na Slovensko dorazila nová TV stanica

Od budúceho mesiaca sa však pri každej obnove už bude z vášho účtu strhávať nová suma, konkrétne 9,99 € / mesačne za klasické predplatné a 99,9 € mesačne za ročné predplatné. Vo finále teda zaplatíte o 25 % viac.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.