Najväčšia streamovacia služba na svete začala pred pár mesiacmi zavádzať zásadnú zmenu, ktorú už pocítili aj Slováci. Tou zmenou je zákaz zdieľania hesiel mimo jednej domácnosti, ktorý núti používateľov platiť si za samostatné účty, alebo aspoň podúčty v krajinách, kde je to možné.

A aj keď mnohí hovoria, že po tejto zmene Netflix opustia, firmu to evidentne príliš netrápi. Aj napriek veľkej kritike zo strany používateľov a fanúšikov rozprávkovo zarába a zdá sa, že v tom bude aj naďalej pokračovať. Po minuloročných problémoch sa totiž počet predplatiteľov Netflixu zvýšil a to v rámci čísel, ktoré ešte v plnom rozsahu neodzrkadľovali globálnu zmenu, týkajúcu sa zákazu zdieľania hesiel.

Aby sme to konkretizovali, v súčasnosti má Netflix približne 238,4 milióna predplatiteľov, čo je o 5,89 milióna predplatiteľov viac, než pred niekoľkými mesiacmi. Tieto čísla sú už podľa správy ovplyvnené zákazom zdieľania hesiel, avšak platí to len o USA trhu, kde začal podstatne skôr, ako u nás.

REKLAMA

Druhou pozitívnou správou pre Netflix je, že mu stúpli aj tržby, no služba netrhla žiadne zásadné rekordy. Rast sa zastavil na úrovni 3 % a celkový obrat dosiahol 8,19 miliardy dolárov. V rámci tohto predstavuje zisk 1,8 miliardy dolárov, čo je zhruba o 16 % viac, ako pred rokom.

Netflix zdražuje. Chce dosiahnuť rekordné zisky pomocou novej stratégie 

Streamovacia služba sa zároveň stále snaží zarobiť ešte viac. Len minulý rok zaviedla nové predplatné s reklamami, ktoré je dostupné v rôznych svetových krajinách.

Používatelia platia za tento balíček minimálny poplatok a sem tam sa im na obrazovke zobrazí platená inzercia. Pre Netflix je to však veľmi zisková zmena a preto ju tlačí čoraz viac do popredia.

Ako príklad môžeme uviesť zdražovanie v USA, Kanade a Veľkej Británii, kde stál pôvodne Netflix 9,99 $ / mesačne (podľa USA cien), no pred pár dňami výrazne zdražel na 15,49 $ / mesačne a teda až o 55 %.

Loopi
REKLAMA

Dôvodom tejto zmeny je fakt, že Netflix viac zarába na predplatnom s reklamami a chce donútiť používateľov, aby si ho kúpili skôr, než klasický balík predplatného bez nich. Dobrou správou pre Slovákov je aspoň to, že v našich končinách balík predplatného s reklamami zatiaľ nefunguje, čo znamená, že platforma pravdepodobne zatiaľ zdražovať nebude. Aktuálny slovenský cenník pre Netflix si môžete pozrieť tu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Čo ak stratíš jedno AirPod sluchátko? Zistili sme cenu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -