Rusi sa rozhodli pre ďalší radikálny krok. Ako uvádza portál Businessinsider (prostredníctvom správy od Interfax), najväčšia krajina na svete zaradila spoločnosť Meta na zoznam extrémistických a teroristických organizácií.

Za samotným krokom stojí ruská federálna finančná monitorovacia služba Rosfinmonitoring a jeho následkom bude to, že všetky služby, ktoré v súčasnosti Meta poskytuje, budú v krajine úplne zakázané.

Bežní Rusi tak stratia prístup k aplikáciam ako Facebook, Messenger, WhatsApp či Instagram, pretože sú považované za nebezpečné.

Zaujímavé je aj to, že do rovnakého zoznamu organizácií zapojených do terorizmu a extrémizmu sa malo okrem spoločnosti Meta dostať aj známe protivojnové hnutie Vesna.

Meta (Facebook) má v Rusku problémy už niekoľko mesiacov 

Unsplash /
Timothy Hales Bennett (úprava redakcie)

Ako uvádza Businessinsider, spoločnosť Meta, ktorá bola predtým známa ako Facebook zatiaľ nereagovala ku žiadosti o komentár. Firma má však v Rusku po začatí vojny dlhodobé problémy.

Ešte v marci tohto roka známy regulačný orgán zablokoval prístup na Facebook, pričom sociálnu sieť obvinil z diskriminácie. Rusi tvrdia, že hlavným problémom bolo obmedzenie prístupu používateľov ku vládou podporovaným spravodajským agentúram, ako sú Sputnik a Russia Today.

Len mesiac po tomto incidente požiadala ruská generálna prokuratúra o to, aby bola americká spoločnosť Meta označená za „extrémistickú organizáciu“. Zdá sa, že teraz sa to podarilo.

Meta vraj podporovala násilie proti ruským útočníkom na Ukrajine

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Facebook
Zdroj: Hypebeast

Ako uvádza správa od agentúry Reuters, Meta po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu dočasne povolila príspevky, ktoré vyzývali ľudí na násilie proti ruským útočníkom.

Týkalo sa to používateľov z niekoľkých krajín, vrátane Ukrajiny a Poľska.

Meta sa na celú situácia odvolala na súde v Moske, avšak ten toto odvolanie zamietol po tom, čo bola firma uznaná vinnou z „extrémistickej činnosti“ v Rusku. To, čo bude nasledovať ďalej zatiaľ nevieme. Firma však možno v krajine na trvalo skončila.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here