Ako uvádza zahraničný portál NYPOST, Rusko sa rozhodlo úplne zablokovať sociálne siete Facebook a Twitter v rámci cenzúry vojnového konfliktu, ktorý aktuálne prebieha na Ukrajine. Práve cez tieto sociálne siete sa šírili informácie, ktoré sa snaží krajina pred svojimi obyvateľmi zamlčať.

Štátny mediálny regulátor uviedol, že Facebook bol zakázaný ako odveta za „diskrimináciu“ štátnych propagandistických stránok. Regulátor odstavil aj Twitter, o čom v piatok večer informovala ruská tlačová agentúra Interfax.

Stalo sa tak niekoľko dní po tom, ako obe spoločnosti zablokovali prístup k ruským štátnym propagandistickým staniciam RT a Sputnik v Európskej únii. Nejde pritom o prvé obmedzenie. Ešte pred týždňom sme vás informovali, že Rusko čiastočne blokuje Facebook a neskôr začalo to isté aj na Twitteri. V súčasnosti však ani jedna zo sociálnych sietí nie je dostupná.

Spoločnosť Facebook v reakcii uviedla, že urobí všetko čo je v jej silách, aby obnovila svoje služby v Rusku:

„Čoskoro sa milióny ľudí ocitnú odrezaní od spoľahlivých informácií a zbavení každodenných spôsobov komunikácie so svojou rodinou a priateľmi,“ povedal Nick Clegg, prezident pre globálne záležitosti materskej spoločnosti Facebooku, Meta.

Clegg, ktorý je zároveň aj bývalý podpredseda vlády Spojeného kráľovstva doplnil, že Facebook bude pracovať na obnovení služieb v krajine, aby sa jeho používatelia mohli „bezpečne a spoľahlivo vyjadrovať a organizovať akcie“.

Twitter sa ku tejto situácii zatiaľ nevyjadril…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Netflix a Spotify spájajú sily a bojujú proti Apple službám novou funkciou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJnypost
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.