Slovenskí operátori neustále upravujú balíky svojich služieb, pričom v poslednom období sa často stretávame aj s negatívnym zdražovaním. Žijeme však v dobe, v ktorej sa potýkame s infláciou či rastúcou cenou energií, takže tieto kroky sú úplne logické. Najväčší slovenský operátor Orange teraz zdražuje jeden typ paušálov.

Ide konkrétne o paušály zo série Go Biznis 0 / 1 / 3 €, ktoré menia svoj názov na Pro Mini a Pro Light. A aj keď operátor zvyšuje ceny, netreba sa obávať žiadnych drastických zmien. Novinky začnú platiť od 14. 06. 2023 a každý zákazník môže vypovedať do 1 mesiaca zmluvu, pokiaľ s novými podmienkami nebude súhlasiť.

Začnime základným paušálom Go Biznis 0 €, z ktorého sa stáva Pro Mini. Doposiaľ ste zaň nemuseli platiť žiaden mesačný poplatok, no ročný poplatok za vedenie paušálu bez spotreby bol 11,90 €. To sa po novom mení, pričom namiesto ročnej platby zaplatíte 1 € / mesačne. Rovnako sa mení cena volaní z 0,12 € / za minútu na 0,13 € / za minútu. Cena mobilných dát zostáva na rovnakej úrovni 0,1 € / MB, no zdraželi SMS správy, ktoré stoja po novom 0,07 €, oproti pôvodným 0,06 €.

Orange Go mini
Zdroj: Orange

Druhá zmena sa týka paušálov Go Biznis 1 € a Go Biznis 3 €, ktoré sa zlučujú do jedného paušálu Pro Light. Na miesto 1 € / 3 € poplatku mesačne budú zákazníci platiť už iba 3 € / mesačne, pričom aj v tomto prípade sa o 1 cent zdražuje každá prevolaná minúta a SMS správa. V novom balíku máte aj 50 MB internetu (rovnako ako v Go Biznis 3 €).

Orange
Zdroj: Orange
Orange
Zdroj: Orange

Orange na záver zdôrazňuje, že zákazníci, ktorí neodstúpia od zmluvy budú tieto zmeny pociťovať v nadchádzajúcom zúčtovacom období, ktoré začne 21. 06. 2023. Dajte nám vedieť do komentára, či sa vás tieto novinky nejako dotknú. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Google prezradil, kedy Apple vydá RCS: Revolúcia v posielaní správ medzi iOS a Androidom je na spadnutie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -