Známy analytik Ming-Chi Kuo (TF International Securities) vydal ďalšiu výskumnú správu, týkajúcu sa iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Venovala sa uplynulému víkendu, kedy firma spustila predobjednávky. Aj keď boli všetky očakávania pozitívne, reálny záujem ich výrazne predbehol.

iPhone 12 a iPhone 12 Pro – enormný záujem

Nová generácia smartfónu zaujala široké spektrum potencionálnych zákazníkov. Dopyt po predobjednávkach zaznamenal rekordy a servery Applu nezvládali nápor. Najväčší záujem pochádzal z USA a čínskeho trhu. S číslami prekvapila aj Európa.

Hoci firma ponúka iba dve, 6,1″ verzie (iPhone 12 a iPhone 12 Pro), malo by ísť o tie najdôležitejšie produkty. Podľa správy bude každý z nich predstavovať približne 30-35% predajov v tomto štvrťroku (spomedzi všetkých ostatných iPhonov 12).

Ak ste očakávali najväčší záujem pri iPhone 12 mini, mýlili ste sa. Kuo dávnejšie hovoril o cca 20-25% predajov pre tento model. V súčasnosti však čísla prehodnotil a pozmenil na 10-15% (čo tiež nie je zlý výsledok). Hlavným dôvodom je nižší záujem na čínskom trhu, kde sú preferované väčšie uhlopriečky. Na Slovensku to ale môže byť pokojne naopak. Nechajme sa prekvapiť.

S podobným podielom na predajoch (ako iPhone 12 mini) sa predvedie aj najväčší a najdrahší iPhone 12 Pro Max. V podstate je teda logické, že sme sa najskôr dočkali dvoch najpopulárnejších prevedení s uhlopriečkou 6,1″.

Apple má problémy v dodávateľských reťazcoch a preto nedokázalo vyrobiť dostatočný počet iPhonov 12 vo všetkých veľkostiach. Ak si predstavíte, aký musel byť objem tejto produkcie, zrejme sa ani nečudujete. Do komentára nám napíšte, ktorý iPhone 12 bude podľa vášho názoru najpredávanejší na Slovensku.

Medzi prvými ho zaradí do ponuky autorizovaný predajca m:zone. Ostaňte naladení a sledujte nás naďalej. O všetkom budeme informovať.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple môže kúpiť Teslu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.