Od roku 2021 bola Foodora synonymom pre rýchle doručovanie jedla na Slovensku. Dnes, však prišla rana ako blesk z jasného neba. Ako informuje portál Openiazoch.sk, Foodora oficiálne ukončuje svoju činnosť na našom trhu.

Spoločnosť Delivery Hero Slovakia, ktorá stála za prevádzkou Foodory, sa rozhodla pre zmenu svojich investičných smerov a sťahuje sa mimo našej krajiny. Vedenie vysvetľuje, že tento krok je zmenou investičných priorít a sústreďovaním sa na trhy s vyšším potenciálom rastu.

Pre zamestnancov, ktorých sa dotýka ukončenie prevádzky, bola pripravená nadštandardná podpora vrátane odstupného. Pedram Assadi CEO Delivery Hero Europe vzdáva hold celému tímu a želá mu mnoho úspechov do budúcnosti.

Foodora bola vo veľkej strate 

Zákazníci, partneri a kuriéri už boli o tejto zmene informovaní. Spoločnosť zároveň uvádza, že aj napriek ukončeniu činnosti na Slovensku sa jej misia na iných trhoch nemení. Pozadie rozhodnutia spoločnosti je prepletené aj finančnými výzvami.

Napriek obrovským investíciám do marketingu a expanzie, sa tržby rozbiehali relatívne pomaly. S celkovými stratami dosahujúcimi takmer 12 miliónov eur za prvé dva roky pôsobenia na našom trhu, bola ekonomická udržateľnosť služby otázna.

Foodora si na slovenskom trhu vybudovala silnú značku a vernú zákaznícku základňu. Jej odchod z trhu tak zanecháva priestor pre nové služby a inovácie v oblasti doručovania jedla. O príležitosť sa môžu prihlásiť doručovacie služby ako Wolt alebo Bolt Food.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Stop plastovým fľašiam! Vystrieda ich voda na jedenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.