Spoločnosť Meta, ktorá vedie najväčšie sociálne siete na svete sa neustále pokúša o ich pravidelnú inováciu, aby používatelia neprešli na konkurenčné riešenia. Výnimkou nie je ani obľúbený WhatsApp, ktorý čaká veľké vylepšenie dizajnu. Ako informuje portál WABetaInfo, niektorým používateľom sa začala zobrazovať nová beta verzia aplikácie, ktorej používateľské rozhranie prešlo dôležitou modernizáciou.

Fanúšikovia tejto chatovacej apky sa môžu tešiť na úplne nový vzhľad hornej lišty, ktorá na screenshote (nižšie) vyzerá oveľa modernejšie a decentnejšie. Samozrejme, v tomto prípade pochádza fotka zo zariadenia s operačným systémom Android a tak nie je jasné, či uvidíme totožný WhatsApp aj na iOS. Každopádne si však myslíme, že sociálna sieť sa bude snažiť zachovať jednotný vizuálny jazyk na všetkých platformách.

V ľavej časti vrchnej lišty preto môžeme očakávať elegantný nápis WhatsApp s prepracovaným fontom použitého písma a vpravo zase ikonku fotoaparátu, vyhľadávania a troch bodiek. Nechýba ani profilová fotografia používateľa.

nové používateľské rozhranie WhatsApp
Zdroj: Wabetainfo

Medzi ďalšie veľké novinky patria nové filtre pre konverzácie na domovskej obrazovke s chatmi. Vďaka nim môžete rýchlo prejsť ku neprečítaným správam, súkromným správam prípadne pracovným správam. Vo WhatsApp si týmto spôsobom urobíte lepší poriadok.

Nový dizajn je navrhnutý tak, aby pôsobil maximálne jednoducho a musíme potvrdiť, že sa to vývojárom a dizajnérom skutočne podarilo. WhatsApp v tomto šate vyzerá oveľa modernejšie, no zároveň nepôsobí neprirodzene. Je to stále ta stará apka v novom štýle a s praktickejšími funkciami. Za nás teda klobúk dole.

Otázne už iba ostáva, kedy sa prepracovanej aplikácie WhatsApp dočkáme v praxi. Dátum zverejnenia tejto veľkej aktualizácie zatiaľ nie je známy, no predpokladáme, že to môže trvať pokojne aj mesiace. Snáď to bude čo najkratšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPad Air 4. generácie. Takéto parametre očakávame!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.