Či sa ti to páči alebo nie, odkazové schránky už zďaleka nie sú také populárne, ako kedysi. V minulosti boli vo veľkom používané na ukladanie odkazov v čase, kedy zákazník nemohol prijať hovor, nebol dostupný, prípadne sa nachádzal mimo pokrytia mobilným signálom. Ako ale informuje Živé.sk, u jedného z operátorov, spoločnosti Slovak Telekom, sa s touto službou čoskoro rozlúčime.

Dôvodom je pri tom fakt, že odkazové schránky v roku 2023 už skoro nikto nepoužíva, pretože tú máme iné, omnoho lacnejšie alternatívy komunikácie. Spomeňme napríklad fakt, že krátke hlasové odkazy vieš nahrať aj na sociálne siete, prípadne cez komunikačné aplikácie v tvojom smartfóne (ale aj inom zariadení). Následne sa odošlú cez mobilnú dátovú sieť k príjemcovi a ten si ich vie vypočuť prakticky kedykoľvek a zároveň sa ku ním ľahko vráti, keď to potrebuje.

Postupné zrušenie odkazových schránok je naplánované na budúci rok. Telekom uvádza, že sa to bude týkať všetkých mobilných, ale aj fixných služieb. Všetkému však bude najskôr predchádzať zákaz aktivácie odkazových schránok. Už od 1. septembra 2023 to nebude možné.

Reklama
Reklama

Telekom síce vo svojej správe nedefinoval konkrétny dátum, kedy sa s touto službou oficiálne rozlúčime, no zdôraznil, že by k tomu malo dôjsť v priebehu 1. kvartála 2024 a teda v mesiacoch január, február, alebo marec.

Ako sme už naznačili vyššie, pokiaľ ti bude táto služba chýbať, využiť budeš môcť iné možnosti, ako druhej osobe zanechať odkaz.

Napríklad operačný systém iOS 17 prišiel v roku 2023 so zaujímavou novinkou, v rámci ktorej môžeš osobe, s ktorou sa ti nepodarilo spojiť cez Face Time, nahrať krátke video, ako odkaz. Všetko to prebieha cez internet, takže ťa to bude vo finále stáť len niekoľko desiatok MB mobilných dát.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský operátor bojuje za české stanice. Nechce podľahnúť tlaku Markízy a JOJ
Môže ťa zaujímať
- Reklama -