Ako iste viete, video-platforma YouTube sa začala nedávno zameriavať na čo najväčšiu monetizáciu obsahu. Priamo pri tom zatlačila na používateľov, ktorí majú aktívne blokátory reklám. Jej cieľom je, aby zvýšila príjmy z tohto druhu kampaní, a aby ľudí donútila aktivovať členstvo YouTube Premium. Spájajú sa s tým však rôzne praktiky.

Ako informuje portál Androidauthority, viacerí používatelia z celého sveta začali hlásať, že internetová stránka YouTube sa výrazne spomalila na ich počítačoch, keď používajú internetové prehliadače Firefox a Edge. Príklad toho, ako takéto spomalenie vyzerá ukázal aj používateľ sociálnej siete Reddit vk6_. Samotné oneskorenie trvá cca päť sekúnd a akonáhle je YouTube otvorený v Chrome (ktorý patrí taktiež spoločnosti Google), načítanie je výrazne rýchlejšie.

S týmto tvrdením súhlasia aj ďalší používatelia, ktorí sa zapojili do otvoreného vlákna na sociálnej sieti Reddit. Spomalenie rovnako zaznamenali v prehliadačoch Firefox a Edge.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

No a keďže je toto správanie prinajmenšom zvláštne, vk6_ sa rozhodol pozrieť problému na zúbok trochu podrobnejšie.

Podľa jeho zistení nejde o chybu prehliadača Firefox, ale o JavaScript kód pre klienta YouTube, ktorý pridáva pred načítanie videa umelé päťsekundové oneskorenie.

Na Reddite sa dokonca našlo aj presné miesto, kde by sa mal tento kód nachádzať. Otázne však zostáva, či skutočne pridáva päťsekundové oneskorenie.

YouTube sa už ku celej veci oficiálne vyjadril 

Platforma YouTube zverejnila ku celej veci stanovisko 21. novembra, kde uviedla, že uvedený problém so spomaleným načítaním obsahu súvisí s blokátormi reklám a nie s prehliadačmi.

My sami sme to skúsili overiť a nepodarilo sa nám zaznamenať nijaké päť-sekundové oneskorenie v Safari, Edge ani Firefoxe. Samozrejme systémy AdBlock nepoužívame. Tu je oficiálne stanovisko YouTube:

„Aby sme podporili rôznorodý ekosystém tvorcov na celom svete a umožnili miliardám ľuďom prístup k ich obľúbenému obsahu na YouTube, spustili sme snahu vyzvať divákov s aktivovanými blokovačmi reklám, aby povolili reklamy na YouTube alebo vyskúšali YouTube Premium a mali zážitok bez reklám. Používatelia, ktorí majú nainštalované blokátory reklám, môžu zaznamenať neoptimálne zobrazenie bez ohľadu na prehliadač, ktorý používajú.“

Pokiaľ teda používatelia zaznamenajú oneskorenie, prípadne iné problémy pri využívaní služby YouTube, platforma im odporúča, aby vypli AdBlock a prihlásili sa na odber YouTube Premium.

Prečítajte si tiež  Natáčajte s iPhonom videá, ako profesionál. Stačí poznať tieto triky
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -