V posledných mesiacoch sa stretávame so zdražovaním na každom kroku. Ceny sa však nezvyšujú len za energie, potraviny či PHM, ale aj za bankové služby. Ako informuje portál Finančný kompas, na Slovensku zdražuje druhá najväčšia banka. Jej zákazníkov to určite nepoteší.

Aby sme šli rovno k veci, po tom čo minulý mesiac zvýšila ceny najväčšia banka (Slovenská sporiteľňa), sa ku nej pridala aj aktuálna dvojka na trhu. VÚB banka zverejnila nový cenník, ktorý začne platiť od 1. júla 2023. Menia sa aj základné pravidlá na vedenie VÚB účtu s 50 % zľavou.

Aby sme to upresnili, v súčasnosti sa dá táto zľava uplatniť v prípade, že zákazník využíva minimálne dva produkty banky, pričom zároveň aktívne využívaj aj svoj účet. Pokiaľ má aktivované tri produkty, môže získať až 100 % zľavu. Po novom sa ale tieto pravidla menia a VÚB bude oveľa dôslednejšie posudzovať, či sú produkty využívané aktívne.

Len pre predstavu, v súčasnosti musíte raz za mesiac využiť internetové, alebo mobilné bankovníctvo a zároveň vám musí prísť na účet čiastka vo výške minimálne 500 €. Po novom to, ale bude až 700 €. Nárok na zľavu tak nemusí získať každý. Zároveň tiež platí, že na podobnú zmenu sa musia pripraviť aj klienti pri účte Magnifica. Tu sa posúva hranica zo súčasných 1 000 € na 1 200 €.

VÚB Zvyšuje aj bežné poplatky 

VÚB banka tiež zvyšuje bežné poplatky, ktoré sa týkajú rôznych finančných operácií. Ak napríklad budete chcieť na pobočke vložiť do 50 kusov mincí a bankoviek, zaplatíte za to až 5 € (predtým 3,5 €). Tento poplatok sa násobí za každých začatých 50 kusov mincí a bankoviek. Ak teda prídete do banky s 51 bankovkami, za spracovanie si od vás vypýta 10 €.

Ak ste potom zvyknutí na to, že vám chodí výpis z účtu poštou za 2,5 € / obálka, po novom sa pripravte na to, že za túto službu budete platiť 3,2 €. VÚB tiež zavádza úplne nový poplatok vo výške 10 € za vystavenie potvrdenia o vedení účtu, potvrdenia o zostatku na účte, na základe žiadosti klienta v Internet bankingu / Mobil bankingu.

Pokiaľ si budete chcieť vybrať hotovosť na pobočke, namiesto súčasného poplatku 8 € za to zaplatíte po novom až 10 €. Rovnako sa pripravte, že banka si bude pýtať až 2,4 % za transakcie pri platbe kartou alebo výbere peňazí v zahraničí. Doposiaľ to boli 2 %. Dobrou správou ale je, že ak pôjde o transakciu v eurách, platiť nebudete nič.

Prečítajte si tiež  Windows 11 a MS Office 2021 sú opäť vo výpredaji. Ukážeme vám, kde ušetríte stovky eur

VÚB zavádza aj mesačné poplatky za kreditné karty 

Klienti VÚB sa musia pripraviť aj na to, že banka zavádza mesačné poplatky za kreditné karty. Ak využívate Mastercard Standard alebo Mastercard World kartu, zaplatíte 0,25 € / mesačne. Pokiaľ máte Šikovnú kartu, poplatok je 0,50 € / mesačne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -