Ak sa vám zapáčil nový iMac 24″, skvelou správou je, že si ho budete môcť prispôsobiť napríklad podľa interiéru vo vašej kancelárii, prípadne izbe. Apple okrem klasického strieborného prevedenia prinieslo aj ďalších šesť farieb, odkazujúcich na pôvodný iMac G3 z roku 1998.

Na výber je tak modrá, zelená, strieborná, žltá, oranžová, fialová a dokonca aj ružová. Je snáď úplne logické, že kým niektoré prevedenia budú v ponuke dominovať, iné pôjdu do úzadia. No a vďaka poslednej ankete od spoločnosti SellCell vieme, ako bude rozložený tento záujem.

- Reklama -

Viac ako 3 000 opýtaných, ktorí už dnes vlastnia nejaký Apple produkt v dotazníku uviedlo, ktorá farba sa im ku novému iMacu 24″ hodí najviac a ktorá zase najmenej. Asi nie je prekvapením, že na plnej čiare vyhrala modrá a tesne za ňou nasledovalá klasická strieborná.

Spoločne držali až 63,5 % podiel všetkých odpovedí. Na treťom mieste sa potom umiestnila zelená, na štvrtom fialová, na piatom žltá, na šiestom ružová a na poslednej priečke oranžová s 3,3 % podielom. Presné výsledky si môžete pozrieť pod týmto textom:

  • Modrá – 33,4%
  • Strieborná – 30,1%
  • Zelená – 13,4%
  • Fialová – 8,9%
  • Žltá – 6,8%
  • Ružová – 4,1%
  • Oranžová – 3,3%

Nakoľko sa anketa neuskutočnila výhradne na Slovensku, zaujíma nás aj váš názor na túto problematiku. V rámci tohto článku sme preto vytvorili mini-prieskum, do ktorého sa môže zapojiť každý z vás. Stačí keď vyberiete jednu možnosť a odkliknete tlačidlo Vote. Výsledky potom vyhodnotíme a dáme vám vedieť, ako to dopadlo.

V ktorej farbe sa vám najviac páči nový iMac 24"?

View Results

Loading ... Loading ...

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o pestrých farbách iMacu 24″. Bol to zo strany Apple dobrý krok, alebo mal byť počítač len jednofarebný?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.