Spoločnosť Apple vie ako rozšíriť svoje softvérové služby. Aplikácia Apple TV, ktorú máme štandardne na našich zariadeniach sa dostáva aj do produktov od iných výrobcov. Najnovšie to budú televízory od spoločností Sony a Vizio.

Aplikácia Apple TV sa dostane na televízory Sony a Vizio.

Apple TV ako produkt podľa nás pomaly stráca zmysel. Nehovoríme to preto, lebo by sme ju nemali radi. Problém je ale skôr s podporou AirPlay 2 a aplikáciou Apple TV v produktoch od rôznych výrobcov televízorov.

- Reklama -

Ľudia ju jednoducho nepotrebujú, ak je jej obsah vstavaný priamo v televízore. Samozrejme, možno tu nie je rovnaký ovládač alebo možnosť hrania hier. Na druhú stranu ale ovládač a ani hry nemusia presvedčiť každého.

Len nedávno sme sa dozvedeli, že úplne nová séria televízorov od LG bude podporovať AirPlay 2 a HomeKit. Dnes sa pridávajú aj Sony a Vizio. Apple TV tu bude súčasťou inteligentných televízorov už koncom roka 2020. Vďaka tomu budú môcť všetci používatelia inteligentných televízorov od vymenovaných značiek využívať napríklad službu Apple TV+ (vrámci predplatného). Tak isto si ale budú môcť kedykoľvek požičať alebo zakúpiť film v iTunes Store.

Aplikácia Apple TV sa dostane na televízory Sony a Vizio.
Aplikácia Apple TV – svetapple.sk

Dokopy sa tu ku dnešnému dňu nachádza približne 100 000 filmov. Nikto sa tu teda nebude nudiť. Samozrejmosťou sú staršie klasiky ako aj najnovšie trháky. Ak sa pýtate na akých zariadeniach od jablkovej spoločnosti môžeme v súčasnosti túto aplikáciu vidieť, je to iPhonu, iPadu a Macu. Okrem toho funguje už nejakú dobu na zariadeniach ako Amazon Fire TV, televízoroch od Samsungu či napríklad Roku.

Ak teda plánujete kupovať novú telku a chcete aj Apple TV, možno to bude zbytočné. Drvivú väčšinu výhod budete mať zakomponovaných už v samotnej podpore AirPlay 2. Patrí tu samozrejme aj zrkadlenie obrazovky či napríklad prehrávanie hudby. Je to podľa vás správny krok od Apple?

Aplikácia Apple TV sa dostane na televízory Sony a Vizio.
Aplikácia Apple TV sa dostane na televízory Sony a Vizio. – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.