Približne takto pred rokom sme boli informovaní o tom, že televízory Samusng a LG budú podporovať AirPlay 2. Spoločnosti o tom hovorili na výstave CES 2019 (na ktorej tento rok vystúpi aj Apple po 28. rokoch). Dnes už je to bežná prax a služba funguje výborne. Spoločnosť LG dnes prezradila, že chystá nové televízory, ktoré funkciu prinesú tiež.

LG predstaví nové televízory s podporou AirPlay 2 a HomeKit.

Spoločnosť LG v dnešných dňoch avizovala, že čoskoro predstaví 8, celkom nových televízorov. Zariadenia budú mať uhlopriečku od 65″ do 88″. Pôjde teda o dosť veľké obrazovky. Dôležitou správou pre nás je však to, že prídu automaticky aj s podporou AirPlay 2 a HomeKit.

Vďaka tomu budú môcť komunikovať so zariadeniami od Apple a budeme na nich môcť používať hlasovú asistentku Siri. Pokiaľ si plánujete kúpiť takúto telku, už v podstate nepotrebujete Apple TV. Všetky jej hlavné funkcie sa sem vďaka vášmu iPhonu automaticky presťahujú.

Používatelia si budú môcť vyberať s dvoch modelových rád. V prvom prípade pôjde o LG NanoCell s rozlíšením 8K a uhlopriečkami 65″-77″ a v druhom prípade potom o LG Signature OLED 8K s uhlopriečkami 77″-88″.

LG predstaví nové televízory s podporou AirPlay 2 a HomeKit.
Všetky televízory podporujú AirPlay 2 a HomeKit – svetapple.sk

Všetky novinky budú obsahovať úplne nový procesor označený „AI“. Ten bude schopný ešte lepšie optimalizovať obraz a zvuk pre čo najlepší používateľský zážitok. Doma sa tak budete cítiť ako v kine. Okrem iného ich bude môcť majiteľ iOS zariadenia ovládať aj cez aplikáciu Domácnosť. Môže za to podpora spomínaného HomeKitu.

Jedna z najzaujímavejších technologických vychytávok je pre nás v schopnosť rozoznávať tváre a text na obrazovke. Zariadenia budú vedieť dolaďovať a zaostrovať na prirodzené tóny pleti, rysy tváre a iné charakteristické znaky.

Tak ako sme už očakávali, LG bude svoje inteligentné televízory predstavovať na technologickom veľtrhu CES v Las Vegas. Konkrétne to bude v čase od 7. januára do 10. januára 2020. Akonáhle budeme vedieť o týchto novinkách viac, budeme vás informovať. Používate funkciu AirPlay na vašej televízii alebo ju ešte nemáte? Dajte nám vedieť ako ste s ňou spokojný.

LG predstaví nové televízory s podporou AirPlay 2 a HomeKit.
LG predstaví nové televízory s podporou AirPlay 2 a HomeKit. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Táto 55" 4K TV je teraz za brutálne nízku cenu. Má tenučké rámiky a zvuk od JVC
Môže ťa zaujímať
- Reklama -