Úvod Apple Apple a Hyundai sa majú dohodnúť do marca. Výroba Apple Car môže...

Apple a Hyundai sa majú dohodnúť do marca. Výroba Apple Car môže začať v roku 2024

Máme tu ďalší týždeň, počas ktorého sa hovorilo o plánoch spoločnosti Apple súvisiacich s vývojom vlastného vozidla. Vyzerá to tak, že technologický gigant spojí sily s Hyundaiom a prvých výsledkov sa dočkáme v roku 2024.

Apple Car
- Reklama -

Apple a Hyundai sa majú dohodnúť do marca

Pred pár dňami sme vám priniesli informácie, týkajúce sa vývoja prvého vozidla od spoločnosti Apple. Technologický gigant mal rokovať s koncernom Hyundai Motor, čo napokon automobilka nechcene potvrdila v jednom zo svojich vyhlásení. Zahraničné noviny Korea IT prišli teraz so správou, že dohoda je na stole a už sa iba čaká na jej podpísanie, najneskôr do marca 2021.

Pokiaľ by sa všetko podarilo dotiahnuť do úspešného konca a dohoda by bola odsúhlasená oboma stranami, prvé autonómne elektrické vozidlá, dostupné z kooperácie týchto dvoch značiek, by mohli byť k dispozícii už v roku 2024. Korea IT dodáva, že toto obdobie sa týka “iba” USA trhu.

Nemenované priemyselné zdroje samotnú správu obohatili o cenné informácie ohľadom produkcie. Podľa všetkého by mala zo začiatku prebiehať v Gruzínsku, v továrni Kia Motors factory a neskôr sa premiestni do novo-vybudovaných priestorov v USA.

- Reklama -

Známy je už aj očakávaný objem výroby. V roku 2024 by malo na trhu pribudnúť okolo 100 000 vozidiel Apple Car, pričom neskoršia ročná kapacita je stanovená na 400 000 kusov. Aby toho nebolo málo, prvé prototypy v “beta” verzii budú testované už na budúci rok.

No a hoci to znie všetko veľmi dobre, časový rozvrh od Korea IT News je podľa mnohých technologických leakerov a analytikov dosť “agresívny” a nepravdepodobný. Ming-Chi Kuo (presnosť: 78,2%) sa napríklad vyjadril, že pokiaľ sa niekedy dočkáme Apple Car, nebude to skôr ako v roku 2028.

S tým súhlasí aj rozsiahla správa od agentúry Bloobmerg, ktorá taktiež nie je príliš pozitívna a predpokladá, že predstavenie Apple Car je vzdialené najmenej 5-7 rokov. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, či by ste si priali, aby Apple predstavilo vlastné auto. Za nás by šlo o zaujímavý, no trochu kontroverzný krok.

- Reklama -

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here