Nebudeme si klamať, že herná služba Apple Arcade bola doposiaľ dosť nudná. Ako sa však ukazuje, spoločnosť Apple začala do nej investovať nemalé finančné a časové prostriedky. Výsledky už môžeme pozorovať aj dnes.

Portál Toucharcade spravil zhrnutie niekoľkých hier, ktorých sa dočkáme (alebo sme sa už dočkali) v apríli 2022. Tieto tituly majú ambície spraviť hranie na mobilných zariadeniach zábavným a hlavne atraktívnym. Vo všetkých prípadoch vám na spustenie jednotlivých hier stačí iba predplatné Apple Arcade na úrovni 4,99 € / mesačne. Otestovať ich však môžete aj v rámci skúšobnej doby.

1. Gear.Club Stradale 

V prvom rade ide o závodnú hru Gear.Club Stradale, ktorá je v rámci služby dostupná od 8. apríla. Fanúšikovia automobilov si prídu na svoje, nakoľko tu budú môcť prevetrať tie najrýchlejšie a neznámejšie vozidlá na svete. Všetko sa pritom bude odohrávať v nádhernom 3D prostredí, ktorého grafika je na vysokej úrovni.

2. Pocket Build+

Pokiaľ vás baví myšlienka budovania, od prvého apríla si môžete na Apple Arcade vyskúšať hru Pocket Build+. V rámci nej si vytvoríte svoj vlastný fantasy svet. Či už to bude farma, ku ktorej postupne pridáte veľký hrad, alebo nejaké malé mesto, staviať si tu budete môcť čokoľvek a akokoľvek chcete. Obávať sa nemusíte žiadnych ďalších obmedzení.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

3. Sonic Dash+

Klasická, dobre spracovaná behačka Sonic Dash+ s legendárnou rozprávkovou postavičkou Sonicom, v ktorej budete zbierať mince, chytať rôzne bonusy a zároveň sa vyhýbať prekážkam, ktoré vás môžu zastaviť. Hra je zasadená v 3D svete a ponúka vám nekonečné množstvo zábavy bez akýchkoľvek obmedzení. V Apple Arcade je dostupná od 8. apríla 2022.

4. Pro Snooker & Pool 2022+ 

Hra Pro Snooker & Pool 2022+ je tu pre všetkých, ktorí si radi zahrajú biliard aj vo virtuálnom svete. Ide v podstate o pokračovatelia hernej série, ktorá bola vylepšovaná po celé roky, avšak v tomto prípade v nej nemusíte očakávať žiadne in-app nákupy. Dôležité je tiež dodať, že nová hra bude podporovať všetky 3D efekty pri 60 FPS, takže triafanie do biliardových gulí si užijete v tom najkvalitnejšom zobrazení. Hra bude k dispozícii od 15. apríla.

5. Construction Simulator 2+

Ak snívate o vlastnej stavebnej firme, vyskúšať si to môžete aj na svojom iPhone. Hra Construction Simulator 2+ vám umožni pracovať s ťažkými strojmi priamo na stavbe, pričom sa už nemusíte spoliehať na žiadne in-app nákupy tak, ako pri klasickej hre, ktorá je dostupná mimo služby Apple Arcade už niekoľko rokov. Prepracovaný titul ponúkne takisto aj 3D grafiku s príjemným zobrazením a k dispozícii bude od 15. apríla 2022.

6. Prune+

Ďalšia hra, ktorá vo svete debutovala už pred siedmymi rokmi, a ktorú si budete môcť užiť vrámci predplatného Apple Arcade. Prune+ príde 29. apríla a vašou úlohou bude ťahaním prsta pestovať a tvarovať svoj strom pri slnečnom žiarení. Zároveň sa ale budete musieť vyhýbať nebezpečenstvám nepriateľského sveta. A aj keď to možno neznie nijako atraktívne, verte, že pri tejto hre strávite hodiny svojho voľného času. Je totiž návyková.

https://www.youtube.com/watch?v=OT3HxcZDLYo

7. Noodlecake’s Moonshot – A Journey Homeje

Ak máte radi hlavolamy, hra Noodlecake’s Moonshot – A Journey Homeje je pre vás ako stvorená. K dispozícii bude od 22. apríla a obsahovať má až 126 úrovní v 7 svetoch, pričom vy budete musieť riešiť rôzne fyzikálne úlohy. Po celý čas budete hrať za hlavnú postavu Moon Pi, ktorá sa snaží nájsť svoj domov. Pozrite si trailer pod týmto odstvacom, ktorý vám to všetko vysvetlí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -