Nový Mac Pro by sa mohol už pomaly ale isto začínať dostávať do predaja. Jeho aktuálna generácia dostala nástupcu, o ktorej sa špekulovalo, že Apple presunie výrobu do Číny. Nesalo sa tak. Apple bude vyrábať nový Mac Pro vo svojej domovine.

Apple bude vyrábať nový Mac Pro vo svojej domovine.

Nová oficiálna správa od spoločnosti Apple pravdepodobne poteší prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa už dlhodobo rôznymi krokmi pokúša o to, aby jablková spoločnosť presunula výrobu svojich produktov do svojej domoviny.

V USA sa Mac pro vyrába už celé roky. Konkrétne na to využíva fabriku nachádzajúcu sa v meste Austin, v štáte Texas. Výroba predošlej generácie tu odštartovala ešte dosť dávno, v roku 2013. Teraz bude pokračovať ďalej, čo je potešujúca správa. Apple chcelo presunúť výrobu priamo do Číny. Napokon ale k tomuto kroku nedošlo.

Podľa spoločnosti Apple má jej nový počítač obsahovať komponenty, ktoré boli navrhnuté a vyrobené 10 spoločnosťami vrámci USA. Dodávatelia týchto komponentov potom pochádzajú z ôsmych štátov tejto krajiny. Celkovo tieto komponenty sú v novom Macu Pro obsiahnuté vo viac ako 2,5 násobnom väčšom počte ako v prípade súčasnej generácie.

Zaujímavé čísla

Správa od spoločnosti Apple obsahovala ďalšie zaujímavé čísla či štatistiky. Zaujímavý je údaj napríklad o tom, že v Apple pracujú ľudia naprieč 36 štátmi v celej USA konkrétne okolo 450 000 zamestnancov. Jablková spoločnosť navyše sľubuje, že dodrží svôj záväzok voči domovine a do roku 2023 investuje do americkej ekonomiky celých 350 miliard dolárov. Len počas minulého roka vraj minula u miestnych dodávateľov viac ako 60 miliárd dolárov u viac ako 9 000 amerických dodávateľov.

Uvidíme ako bude vyzerať budúcnosť ostatných Apple produktov. Vzhľadom na clá, ktoré sa vzťahujú na najnovšie produkty možno firma začne uvažovať nad výrobou v inej krajine ako práve v Číne. Nepredpokladá sa ale, že to bude USA, čo by podporil aj prezident Donald Trump. Pracovná sila je tu určite omnoho drahšia a Apple by tým nedokázalo pri dnešných cenách udržať marže. Výsledkom by boli teda vyššie predajné ceny. V kuloároch sa spomína výroba v Taiwane. Stále sa však môže situácia v tejto obchodnej vojne ukludniť a možno Apple nebude musieť riešiť absolútne nič. Uviídme…

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple získalo patent, vďaka ktorému budú jeho počítače revolučné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.