Tim Cook patrí medzi najvplyvnejších generálnych riaditeľov na svete. Donald Trump zase stojí na čele USA, nakoľko je novozvolený prezident, no predtým dlhé roky podnikal a nadobudol obrovské majetky. Obaja títo „biznismeni“ sa zúčastnia technologického summitu, ktorý prebehne túto stredu. Okrem iného sa tu objavia aj iní lídri veľkých spoločností.

Tim Cook a Donald Trump budú na technologickom summite.

V USA sa bude konať už túto stredu obrovský technologický summit, ktorého by sa mali zúčastniť tí najvplyvnejší generálni riaditelia (CEO) sveta. Nájdeme tu napríklad generálneho riaditeľa Alphabet (Google), Cisca, Microsoftu, Intelu, IBM, Oracle, či Tesly, teda Elona Muska. Výnimkou nebude ani riaditeľ firmy Apple, ktorá je dosť možno najvplyvnejšou spoločnosťou, čo sa spotrebnej elektroniky týka. Samozrejmosťou je účasť nového prezidenta Spojených štátov Amerických, Donalda Trumpa.

- Reklama -

Na tomto summite sa teda strednú tie najšpičkovejšie hlavy, aby prejednali niektoré dôležité témy, ktoré sa konkrétne týkajú ich spoločností. Niekoľko z pozvaných spoločností dokonca účasť na summite odmietlo, pretože nesúhlasili s Trumpovými názormi a plánmi. Tak či onak, aj oni sa budú musieť následným rozhodnutiam prispôsobiť a tak je otázne, či je úplne správne vyhýbať sa podobným akciám. To už ale necháme na ich zvážení.

Čo sa týka témy pojednávanej veci, o tom zatiaľ nevieme vôbec nič, nikto tieto témy nezverejnil a tiež nepoznáme skoro žiadne dôležité informácie, ktoré sa tohto summitu týkajú. Podľa dohadov by sa ale mohli prejednávať veci ohľadom reformy zdanenia korporácií. Rovnako tak aj reforma za zníženie regulácií a tiež za lepšie vyjednávania obchodných dohôd s inými krajinami sveta, ktoré sú pre veľké firmy veľmi dôležité, nakoľko majú väčšinou nadnárodné pôsobisko.

Trump - svetapple.sk

Donald Trump a Apple

Samotný Donald Trump navyše vo svojej predvolebnej kampani Američanom prisľúbil, že urobí všetko, čo je v jeho silách aby prinavrátil výrobu spoločnosti Apple späť, na domovskú pôdu, čo sa zo začiatku zdalo ako totálna hlúposť. Ako sa ale ukazuje, táto myšlienka sa zdá byť reálna a už sa na jej naplnení pracuje. Donald Trump sa dokonca už aj stretol s Timom Cookom, aby túto tému prejednali. Tim ponuku neodmietol, avšak ani neprijal, v podstate len Trumpovi zablahoželal k víťazstvu volieb, no bližšie presťahovanie do Ameriky neriešil.

Dôvod môže byť aj ten, že Tim Cook od začiatku Donalda Trumpa v prezidentských voľbách nepodporoval a svoj hlas verejne dával skôr kandidátke Hillary Clintonovej. Uvidíme, ako to celé dopadne a či sa z technologického summitu dostane niečo von aj pre uši verejnosti. Sme veľmi zvedaví aj na to, či sa niekedy podarí priniesť aspoň čiastočnú výrobu Applu do USA!

Trump - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.