Apple sa len nedávno presťahovalo do nového sídla, ktoré nazýva „Apple Park“. Bežný človek sa sem pochopiteľne len tak nedostane. Napriek tomu ale toto miesto môžete navštíviť. Jablková spoločnosť tu pre vás pripravila viacero zaujímavých možností, ako stráviť voľný čas.

Apple Campus Tour

V Cupertine sú si evidentne vedomí toho, že celá spoločnosť je pre fanúšikov aj veľkou atrakciou. Ak sa náhodou ocitnete pobilíž Apple Parku, bola by obrovská škoda, keby ste sa tu nezastavili. Kalifornský gigant postavil za týmto účelom špeciálne návštevníčke centrum. Prísť môže ktokoľvek.

Nachádza sa tu budova, ktorá má hneď viacero účelov. Samozrejmosťou je Apple Store, kde si kúpite prakticky akýkoľvek produkt alebo zariadenie. Okrem toho je tu aj špeciálna sekcia s unikátnym merchom.

Zaujímavé je, že ponúkané tričká alebo šiltovky nezoženiete na žiadnom inom mieste na svete. K dispozícii nie sú sa ani na oficiálnom e-shope spoločnosti Apple. Pokiaľ si tu teda niečo vyberiete, získate unikátny suvenír.

Okrem tohto všetkého si v návštevníckom centre môžete dať kávu, čaj alebo horúcu čokoládu. K dispozícii je aj druhé poschodie, z ktorého je výhľad na skutočný kampus. Problém je žiaľ v tom, že ho vidieť iba veľmi málo, pretože ho prekrývajú vysoké stromy. Za fotku to ale stojí.

Na záver by sme mohli ešte spomenúť zaujímavú prezentáciu sídla v rozšírenej realite, ktorú taktiež nájdete vo vnútri návštevníckeho centra. Kúsok od Apple Parku sa nachádza pôvodné (hlavné) sídlo spoločnosti s názvom „Apple Infinite Loop“. Aj jeho súčasťou je obchod s výnimočnými výrobkami.

Máme tu niekoho, kto už mal možnosť toto miesto navštíviť? Napíšte nám do komentára, čo ste tu videli a aký to bol zážitok…

Prečítajte si tiež  iPhone X vs. Samsung Galaxy S8 - skúška ohňom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.