Apple Car môže mať spoľahlivé japonské komponenty

O tom, že Apple Car bude pravdepodobne vyrábať Kia vo svojom závode v Gruzínsku ste už asi počuli. Apple je tu pripravené investovať 3,6 miliardy amerických dolárov hneď po podpise zmluvy. Dnešné správy sa však pozerajú aj na iných výrobcov automobilov, s ktorými firma rokuje kvôli dodávkam technológií.

Analytici z Nikkei dnes vydali rozsiahlu správu pre investorov, v ktorej uvádzajú, že Apple kontaktovalo minimálne šesť japonských výrobcov vozidiel, v súvislosti s produkciou technických komponentov.

- Reklama -

Honda, Mazda a Nissan sa k otázkam novinárov odmietli vyjadriť a spoluprácu s Apple nekomentovali. Mitsubishi všetky správy vyvrátilo a vraj ich nikto z Cupertina nekontaktoval. Ďalšie dve automobilky nie sú známe, no môže to byť napríklad Toyota, Subaru či Suzuki.

Podľa Tatsuo Yoshida, hlavného analytika z Bloomberg Intelligence sú japonské automobilky v súčasnosti príliš zaneprázdnené vlastným vývojom, výrobou, predajom a zákazníckymi službami, aby mohli vykonávať ďalšie procesy súvisiace so spoluprácou s Apple.

Nissan a Mitsubishi však v tomto období nemajú veľa práce a sú trochu nečinní. Pokojne by sa teda mohli do projektu Apple Car zapojiť.

Ako iste viete, japonské automobilky sú preslávené svojou dlhoročnou spoľahlivosťou a špičkovými technológiami. Niet divu, že práve od nich chce Apple odoberať niektoré komponenty. Čo si o tom myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.