Ani jedna z najväčších technologických spoločnosti na svete to v tejto dobe nemá ľahké. Problémy spôsobene pandémiou koronavírusu a tak isto zlým počasím spôsobili, že firmy vyrábajúce elektronické zariadenia trpia hromadným nedostatkom komponentov.

Apple tento problém postihne v najbližších týždňoch v súvislosti s počítami Mac a tabletmi iPad. Informovala o tom analytická spoločnosť Nikkei Asia. Podľa rozsiahlej správy chýbajú určité čipy, ktoré sa montujú ku základnej doske s plošnými spojmi. Tento proces prebieha pred finálnou montážou, ktorá logicky nemôže byť dokončená.

Nedostupné sú aj iPhony

Čo sa týka iPadov, tu má Apple problém s komponentmi pre displeje. Pokiaľ si to dáme do súvislostí s poslednými udalosťami, ľahko nám z toho vyjde, že aj preto mohla byť preložená prvá tohtoročná konferencia z marca na polovicu apríla. Apple skrátka nechcelo prezentovať niečo, čo svojim zákazníkom zatiaľ nedokáže dodať.

Podľa zverejnenej správy nie je ohrozená výroba iPhonov, no ako iste viete, Apple niektoré modely stále nemá na sklade. Priemyslové zdroje navyše dodávajú, že aj dodávky komponentov pre smartfón sú obmedzené, no jedná sa o problém, ktorý pretrváva už niekoľko mesiacov.

Napíšte nám do komentára, či ste v poslednom období čakali na nové elektronické zariadenie dlhšie než ste očakávali. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nový MacBook Air. Začína na 1199€ s 256 GB úložiskom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.