Ešte pred pár hodinami bol celý technologický svet presvedčený, že Apple uskutoční svoju ďalšiu video-prezentáciu 23. marca 2021. Pri tejto príležitosti sa mohol ukázať napríklad iPad Pro (2021), iPad mini, slúchadlá AirPods 3 či sledovacie prívesky AirTag.

Okolnosti zo včerajška ale naznačujú, že sa tak napokon nestane. Dôvodom je fakt, že Apple nevydalo žiadnu oficiálnu pozvánku, ktorá prichádza vždy sedem dní pred avizovaným eventom.

Jon Prosser (presnosť 78,2%) na sociálnej sieti Twitter uviedol, že aj keď on sám očakával predstavenie na budúci týždeň, Apple sa rozhodlo ináč a udalosť presúva na apríl.

Z tejto informácie sú mnohí fanúšikovia skeptickí, nakoľko nie je bežné, aby sa udalosť konala v prvom mesiaci druhého kvartálu.

V tomto štádiu sa ale nedá vylúčiť nič a tak sa zatiaľ spoliehame na Prosserové tvrdenia. Uvidíme, či sa ku nim neskôr pripoja aj ďalší leakeri alebo analytici. Podľa toho potom usúdime, či je aprílová Keynote reálne alebo nie.

Stanovisko našej redakcie: Celé to môže byť aj ináč

Hoci sme patrili medzi tých, ktorí sa spoliehali na marcovú udalosť, stále to neznamená, že sa počas tohto mesiaca nedočkáme žiadnych noviniek (aj keď to okolnosti vyvracajú).

Dôvodom je jeden malý detail v iOS 14.5, ktorý súvisí s pripravovanými sledovacími príveskami AirTag. Apple tu sprístupnilo menu v aplikácii Nájsť, ktoré je pripravené pre tento produkt. Prečo by to ale robilo, keď ho zatiaľ nepredáva?

Odpoveď môžeme hľadať v minulosti a to konkrétne v roku 2020, kedy sa žiaden event nekonal, no Apple napriek tomu predstavilo v marci nový iPad Pro s LiDAR skenerom.

V apríli potom prišiel iPhone SE 2. generácie, no tak isto mu nepredchádzala žiadna udalosť. Firma má v zálohe tlačové správy, ktoré používa predovšetkým pri „menej“ zaujímavých výrobkoch. Ťažko povedať, či je tomu tak aj v tomto prípade, no nečudovali by sme sa, keby si Apple vybralo menej nápadnú taktiku.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy, a či očakávate, že Apple v marci predvedie niečo nové, alebo to naozaj odložilo až na apríl 2021. Budeme radi za všetky vaše poznatky a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.