Zdá sa, že nedostatok kusov nových iPhonov bude počas vianočnej sezóny ešte väčší, ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. Nedávne nepokoje v závode Foxconn v čínskom meste Zhengzhou budú mať pravdepodobne za následok výpadok približne 6 miliónov kusov modelov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Presné finálne číslo týkajúce sa chýbajúcich kusov síce zatiaľ ešte nie je úplne známe, no určite sa bude jednať o astronomický počet. Dôležitý faktor bude v tejto situácii zohrávať ďalší krok Apple v kooperácii s firmou Foxconn.

- Reklama -

Závod spoločnosti v meste Zhengzhou je hlavným výrobným závodom pre prémiové verzie jablkových smartfónov.

Spoločnosť Apple už začiatkom tohto mesiaca vydala oficiálne vyhlásenie, v ktorom potvrdila oneskorenie dodávok telefónov iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Niektorí maloobchodníci, ako napríklad americký Best Buy už varovali zákazníkov o vzniknutej situácii.

Predpokladá sa, že scenár sa bude opakovať aj v prípade ďalších predajcov a prémiových resellerov a to aj na území Európy.

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Victor Serban

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -