Zdá sa, že nedostatok kusov nových iPhonov bude počas vianočnej sezóny ešte väčší, ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. Nedávne nepokoje v závode Foxconn v čínskom meste Zhengzhou budú mať pravdepodobne za následok výpadok približne 6 miliónov kusov modelov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Apple zmenilo reklamu na iPhone 14. Dôvodom je zámena textu za rasovú urážku

Presné finálne číslo týkajúce sa chýbajúcich kusov síce zatiaľ ešte nie je úplne známe, no určite sa bude jednať o astronomický počet. Dôležitý faktor bude v tejto situácii zohrávať ďalší krok Apple v kooperácii s firmou Foxconn.

Závod spoločnosti v meste Zhengzhou je hlavným výrobným závodom pre prémiové verzie jablkových smartfónov.

Spoločnosť Apple už začiatkom tohto mesiaca vydala oficiálne vyhlásenie, v ktorom potvrdila oneskorenie dodávok telefónov iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Niektorí maloobchodníci, ako napríklad americký Best Buy už varovali zákazníkov o vzniknutej situácii.

Predpokladá sa, že scenár sa bude opakovať aj v prípade ďalších predajcov a prémiových resellerov a to aj na území Európy.

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Victor Serban

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -