Spoločnosť Apple zmenila reklamy na nový iPhone 14, ktorý sa dá na Slovensku kúpiť s vysokým cenovým zvýhodnením napríklad u týchto predajcov. Dôvod na túto zmenu je viac než zvláštny. Vo videách v ktorých propaguje súčasné smartfóny si totiž niektorí fanúšikovia zamenili skutočný text piesne za rasovú urážku.

V pôvodných reklamách sa používal úryvok piesne Biggest od Idrisa Elbu, pričom v texte sa opakovalo slovo „Biggest„. Na prvý posluch je však veľmi jednoduché zameniť si toto slovo za uražlivé slovíčko na „N“.

- Reklama -

Na tento fakt poukázalo hneď niekoľko používateľov, čo nútilo giganta z Cupertina zmeniť pôvodné reklamy na sociálnych sieťach. Takmer okamžite po zverejnení reklamy v septembri sa z nej stalo virálne meme. Po dvoch mesiacoch však spoločnosť Apple konečne zareagovala a odstránila vokály zo zvukovej stopy reklamy.

Ak si dnes na YouTube pozriete reklamu na uvedenie iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus, nebudete počuť žiadne vokály.

Namiesto toho sa počas celého trvania videa prehráva len inštrumentálna sprievodná skladba. Novú aj pôvodnú verziu reklamy na iPhone 14 si môžete vypočuť v nižšie uvedenom videu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -