Spoločnosť Apple zmenila reklamy na nový iPhone 14, ktorý sa dá na Slovensku kúpiť s vysokým cenovým zvýhodnením napríklad u týchto predajcov. Dôvod na túto zmenu je viac než zvláštny. Vo videách v ktorých propaguje súčasné smartfóny si totiž niektorí fanúšikovia zamenili skutočný text piesne za rasovú urážku.

V pôvodných reklamách sa používal úryvok piesne Biggest od Idrisa Elbu, pričom v texte sa opakovalo slovo „Biggest„. Na prvý posluch je však veľmi jednoduché zameniť si toto slovo za uražlivé slovíčko na „N“.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 je vo vysokej zľave. Ukážeme vám, kde ušetríte slušné peniaze a kde ho majú skladom

Na tento fakt poukázalo hneď niekoľko používateľov, čo nútilo giganta z Cupertina zmeniť pôvodné reklamy na sociálnych sieťach. Takmer okamžite po zverejnení reklamy v septembri sa z nej stalo virálne meme. Po dvoch mesiacoch však spoločnosť Apple konečne zareagovala a odstránila vokály zo zvukovej stopy reklamy.

Ak si dnes na YouTube pozriete reklamu na uvedenie iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus, nebudete počuť žiadne vokály.

Namiesto toho sa počas celého trvania videa prehráva len inštrumentálna sprievodná skladba. Novú aj pôvodnú verziu reklamy na iPhone 14 si môžete vypočuť v nižšie uvedenom videu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here