Produkty od spoločnosti Apple čelia z času na čas rôznym problémom či dokonca žalobám. Najnovšie sú v centre diania bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro, ktoré mali spôsobiť mladému, len 12-ročnému chlapcovi nepríjemné zranenie.

Počas toho, ako B.G. na svojom iPhone pozeral film (skrz Netflix) so slúchadlami AirPods Pro, došlo k roztrhnutiu jeho ušných bubienkov. Hoci malo zariadenie nastavené nízku hlasitosť, z ničoho nič sa v slúchadlách ozval silný poplach, ktorý spôsobila funkcia AMBER Alert.

Tá sa v Amerike používa pri únosoch detí, kedy je veľkému množstvu obyvateľov určitého mesta odoslané upozornenie na konkrétny typ auta, v ktorom sa môže nachádzať dieťa spolu s únoscom.

V žalobe sa uvádza, že B.G. má trvalé poškodenie sluchu, pričom na prvé ucho vôbec nepočuje a preto musí nosiť špeciálny načúvací prístroj. Navyše od incidentu pravidelne trpí závratmi, hučaním v ušiach a nevoľnosťou.

AirPods sú vraj chybné. Spoločnosť Apple mala o chybe dopredu vedieť 

Spoločnosť Apple je preto obvinená z výroby „chybných“ slúchadiel AirPods, ktoré po prijatí AMBER Alert automaticky neznižujú hlasitosť upozornení, alebo ju aspoň nevyrovnávajú.

Žaloba zdôrazňuje, že technologický gigant zákazníka vyslovene nevaroval na tento potencionálny problém, hoci o chybe musel dopredu vedieť.

Žalobcovia teda požadujú od spoločnosti Apple náhradu škody pre B.G. a takisto jeho rodičov. Na sociálnych sieťach sa medzičasom objavili ďalšie sťažnosti na hlasný zvuk AMBER Alerts pri nosení slúchadiel AirPods.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

Funkcia je dopredu prednastavená tak, aby upútala pozornosť majiteľa zariadení, nakoľko v danej chvíli môžu rozhodovať minúty. Telefóny prehrávajú hlasný zvuk a takisto vibrujú. Uvidíme, ako sa celá táto situácia vyrieši. Je podľa vás chyba na strane výrobcu?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -