Produkty od spoločnosti Apple čelia z času na čas rôznym problémom či dokonca žalobám. Najnovšie sú v centre diania bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro, ktoré mali spôsobiť mladému, len 12-ročnému chlapcovi nepríjemné zranenie.

Počas toho, ako B.G. na svojom iPhone pozeral film (skrz Netflix) so slúchadlami AirPods Pro, došlo k roztrhnutiu jeho ušných bubienkov. Hoci malo zariadenie nastavené nízku hlasitosť, z ničoho nič sa v slúchadlách ozval silný poplach, ktorý spôsobila funkcia AMBER Alert.

- Reklama -

Tá sa v Amerike používa pri únosoch detí, kedy je veľkému množstvu obyvateľov určitého mesta odoslané upozornenie na konkrétny typ auta, v ktorom sa môže nachádzať dieťa spolu s únoscom.

V žalobe sa uvádza, že B.G. má trvalé poškodenie sluchu, pričom na prvé ucho vôbec nepočuje a preto musí nosiť špeciálny načúvací prístroj. Navyše od incidentu pravidelne trpí závratmi, hučaním v ušiach a nevoľnosťou.

AirPods sú vraj chybné. Spoločnosť Apple mala o chybe dopredu vedieť 

Spoločnosť Apple je preto obvinená z výroby „chybných“ slúchadiel AirPods, ktoré po prijatí AMBER Alert automaticky neznižujú hlasitosť upozornení, alebo ju aspoň nevyrovnávajú.

Žaloba zdôrazňuje, že technologický gigant zákazníka vyslovene nevaroval na tento potencionálny problém, hoci o chybe musel dopredu vedieť.

Žalobcovia teda požadujú od spoločnosti Apple náhradu škody pre B.G. a takisto jeho rodičov. Na sociálnych sieťach sa medzičasom objavili ďalšie sťažnosti na hlasný zvuk AMBER Alerts pri nosení slúchadiel AirPods.

Funkcia je dopredu prednastavená tak, aby upútala pozornosť majiteľa zariadení, nakoľko v danej chvíli môžu rozhodovať minúty. Telefóny prehrávajú hlasný zvuk a takisto vibrujú. Uvidíme, ako sa celá táto situácia vyrieši. Je podľa vás chyba na strane výrobcu?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -