iPhone od spoločnosti Apple je snáď všetko, len nie lacný smartfón. Nech už si vyberiete akýkoľvek model (pokojne aj používaný), vždy zaň zaplatíte výrazne viac, ako za konkurenta s Androidom. A hoci je to paradoxné, ľudia si operačný systém iOS zamilovali natoľko, že im je to v podstate jedno. Minimálne tak to naznačil generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook, ktorý chce tento fakt využiť vo svoj prospech. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Počas telefonátu s investormi, na ktorom šéf Apple prezentoval finančné výsledky spoločnosti za posledný štvrťrok 2022 padli slová, že ľudia sú ochotní zaplatiť viac za to, aby dostali ten najlepší dostupný iPhone. Pekným príkladom je iPhone 14 Pro, ktorý sa na Slovensku predáva po zľave od cca 1 160 € alebo absolútne najväčší a najdrahší 6,7″ model iPhone 14 Pro Max, ktorý kúpite v cenovom zvýhodnení za cca 1 300 €.

A hoci na zariadeniach môžete čo to ušetriť, stále ide o čiastku, ktorá je extrémne vysoká. Spoločnosti Apple sa to ale vypláca, pretože tieto zariadenia idú na odbyt, ako teplé rožky.

To sa naopak nedá povedať o takom iPhone 14 Plus, ktorý ešte v septembri začínal na Slovensku na cene 1 149 € a dnes ho zoženiete v zľave už od 940 €, čo je extrémny rozdiel.

Tento smartfón je síce relatívne drahý no v porovnaní s iPhonom 14 Pro Max na jeho nákupe štandardne ušetríte minimálne 300 €. Ľudia si však radšej priplatia za drahší hardvér, ktorý má všetky vychytávky a nie sú ochotní obmedzovať sa nedostupnosťou niektorých technológií.

iPhone dnes používame na všetko a preto vyžadujeme, aby bol špičkový

iPhone 14 Pro / 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / SpawnPoiint

Tim Cook v tejto súvislosti doplnil, že smartfón (konkrétne iPhone) je tak komplexné zariadenie, že ľuďom nerobí problém investovať do jeho nákupu viac peňazí. Odôvodnil to tým, že v jeho komplexnom balení nájdeme kontakty, informácie o zdravotnom stave, bankové informácie, možnosť ovládania inteligentnej domácnosti a veľa ďalšieho.

Cez telefóny dnes dokonca aj platíme, fotíme, hráme hry či surfujeme po webe. Aj preto sú ľudia ochotní zaplatiť viac, aby dostali to najlepšie, čo aktuálne môžu nájsť na trhu. A keďže to spoločnosť Apple veľmi dobre vie, už v tomto roku plánuje predstaviť iPhone 15 Ultra, ktorý môže byť výrazne drahší, než sme zvyknutí. Bežná cena tohto zariadenia by mohla byť pokojne aj o 200 € vyššia, než cena špičkového iPhonu 14 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Šéf Apple Tim Cook podporil Ukrajinu nenápadným gestom. Všimli ste si ho aj vy?
Loopi Banner silicone case
Reklama

Existuje teda pravdepodobnosť, že za iPhone na Slovensku budeme bežne platiť sumy blízke hranici 2 000 €. Koniec koncov, deje sa to aj dnes. Stačí, keď si kúpite najvyššie úložisko pre iPhone 14 Pro Max, ktoré má k dispozícii až 1 TB miesta.

Dajte nám vedieť do komentára, či budete ochotní platiť takéto horibilné peniaze za smartfóny. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -