Apple Watch Series 8 patria medzi najpopulárnejšie inteligentné hodinky na trhu. Zariadenie sa predáva už niekoľko dlhých mesiacov a aj keď bolo v čase uvedenia na trh veľmi drahé, v súčasnosti tomu tak už nie je. Dnes ho môžete získať v zľave za cenu, za ktorú sa viac ako oplatí. Apple Watch Series 8 budete v kombinácii s ďalšími Apple zariadeniami milovať.

Hodinky od Apple majú k dispozícii veľký OLED displej s funkciou Always-on, vďaka ktorej vám obsah na ňom nikdy nezhasne. Rovnako ich poháňa veľmi výkonný procesor, ktorý sprístupňuje nielen rýchle a intuitívne používateľské rozhranie, ale aj možnosť inštalácie aplikácií z internetového obchodu App Store. Kapacita Apple Watch Series 8 je až 32 GB. Hodinky tiež obsahujú rôzne zdravotné snímače či vstavané funkcie, o tých si napíšeme nižšie.

Zariadenie sa predávalo v čase uvedenia na trh vo svojej väčšej 45 mm verzii až za 539 €, čo je skutočne pálka za tento typ produktu. Dobrou správou ale je, že po zľave na ňom veľmi slušne ušetríte. Apple Watch Series 8 kúpite po kliknutí na tento odkaz od 420 €, vďaka čomu vám na účte zostane až o 120 € viac. Rovnako tak platí, že ho za výhodnú cenu ponúkajú aj autorizovaní predajcovia spoločnosti Apple. Stačí si len vybrať.

Majú EKG, teplomer aj barometer. K dispozícii je tiež kvantum ciferníkov 

Zdroj: YouTube / Tinh tế / JChen Tech (úprava redakcie)

Apple Watch Series 8 patria medzi najlepšie vybavené inteligentné hodinky na trhu. Okrem výkonného procesora S8, ktorý je postavený na 64 bitovej ponúkajú aj celú plejádu najrôznejších senzorov, ktoré vás budú sledovať počas celého dňa. Spomeňme napríklad snímač srdcového tepu či EKG, ktoré sú schopné odhaliť ranné štádia kardiologických ochorení. Rovnako tak je tu sledovanie hladiny okysličovania krvi či teplomer.

Apple do svojich najmodernejších hodiniek pridalo aj GPS či barometer, vďaka čomu budete mať po celý čas presné informácie o svojej polohe aj nadmorskej výške. Samozrejmosťou je funkcia zobrazenia mapy, navigácia a tiež novinka, ktorá vás dokáže navádzať späť po vami prejdenej trase. Hodí sa to napríklad v lese, ktorý nepoznáte a nechcete sa v ňom stratiť. Túto funkciu podporujú aj niektoré staršie modely Apple Watch.

Zdroj: YouTube / Appleinsider / SvetApple – úprava redakcie

To prečo Apple Watch tak milujeme je aj fakt, ako moc sa dajú individualizovať ich ciferníky. Apple síce nepodporuje riešenia tretích strán, no jeho bohatý výber ciferníkov spolu s nekonečnými možnosťami individualizácie drvivej väčšine používateľom určite postačia. Vytvoriť si viete stovky až tisícky kombinácií v rôznych dizajnoch, ktoré si môžete kedykoľvek meniť jednoduchým gestom.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7: Takto bude vyzerať ich väčší displej v praxi

Rovnako tak platí, že ak vám v Apple Watch bude chýbať nejaká funkcia, alebo apka, jednoducho si ju stiahnete z App Store, nakoľko je vysoká pravdepodobnosť, že vývojári vašu potrebu vycítili už v minulosti a ponúkli riešenie.

Apple Watch Series 8 dokonca fungujú ako taký „malý iPhone„. Vďaka výkonnému procesoru a kvalitnému displeju si na nich zahráte aj hry! Možnosti sú neobmedzené vrátane telefonovania či odpovedania na správy.

Výdrž batérie nie je taká katastrofálna, ako sa hovorí 

Apple Watch Series 8 batéria
Zdroj: Android Authority

V súvislosti s Apple Watch Series 8 (ale aj inými modelmi) sa často spomína nedostatočná výdrž batérie, ktorá podľa výrobcu dosahuje iba 18 hodín na jedno nabitie. V prvom rade nerozumieme tomu, prečo to samotné Apple takto prezentuje, nakoľko s hodinkami zvládnete bez akýchkoľvek problémy 2 dni na jedno nabitie. Musíte vykonávať skutočne náročnú aktivitu, aby výdrž klesla pod jeden deň.

V tejto súvislosti sa tiež hodí spomenúť, že aj keď sú ostatní výrobcovia podstatne ďalej, častokrát neponúkajú tak komplexné funkcie a presné merania, ako Apple Watch. Akumulátor v hodinkách má až 308 mAh, čo je na pomery ostatných veľmi slušná kapacita. Daňou sú teda energeticky náročné senzory a Always-on displej s nádherným zobrazením.

Dobrou správou ale je, že v štandardnom balení získate špeciálny hliníkový konektor pre rýchle nabíjanie. Vďaka tomu ste schopní Apple Watch Series 8 na 80 – 100 % nabiť už v priebehu niekoľkých desiatok minút. Ak si vytvoríte rutinu, vôbec vám to nebude prekážať.

Apple Watch Series 8 sú skoro rovnako dobré, ako Apple Watch Ultra

Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra v zľave
Zdroj: YouTube / Dr Debox / DesFit (úprava redakcie)

Aj keď je nákup prémiových Apple Watch Ultra, ktoré sa štandardne ponúkajú za 999 €, no po kliknutí na tento odkaz ich kúpite za 850 € lákavý, sami by ste si mali v prvom rade odpovedať na otázku, či vám takmer dvojnásobný príplatok za titánový rám a zafírové sklíčko stojí za to. Apple Watch Ultra majú odolnosť, ktorá spĺňa normu americkej armády a taktiež sa s nimi môžete ponoriť až do hĺbky 50 metrov vďaka vodeodolnosti 10 ATM.

Neklamme si ale, že 99 % majiteľov to s týmito hodinkami robiť nebude. Ináč majú Apple Watch Ultra rovnaký procesor, senzory a množstvo iných vnútorných komponentov, ktoré zdieľajú s Apple Watch Series 8. Snáď jediný benefit väčších a drahších hodiniek je garantovaná 36 hodinová výdrž batérie, ktorá môže v realite dosiahnuť až 4 dni. Príplatok presahujúci 400 € však z nášho pohľadu za to ani trochu nestojí.

Prečítajte si tiež  Apple CarPlay 2.0 bude revolúciou pre autá. Vieme, kedy sa z nich stane "iPhone na kolesách"

Nezabudnite na štýlový kovový remienok od Loopi

Loopi Steel Bracelet
Zdroj: Loopi

Inteligentné hodinky Apple Watch nie sú lacným zariadením. Aj preto si zaslúžia lepší a hodnotnejší náramok, ako ten základný silikónový alebo nylónový.

V ponuke Loopi nájdete aj kvalitný remienok z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je možné vďaka jednoduchému systému článkov skrátiť alebo predĺžiť. V jeho spodnej časti sa potom nachádza skrytý zatvárací mechanizmus, ktorý vás nebude tlačiť na ruke.

K dispozícii je hneď v niekoľkých farbách na menší 38 – 41 mm model ale aj väčší 42 – 49 mm model hodiniek. Toto príslušenstvo je k dispozícii skladom a stojí iba 49,99 €. Benefitom pri tejto cene bude aj doprava ZADARMO.

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -