V Cupertine sa rozhodli zapracovať na svojej streamovacej službe Apple TV+, ktorá je zatiaľ v porovnaní s konkurenciách iba v plienkach. Postupne sa tu objavuje množstvo zaujímavého obsahu, ktorý poväčšine inde nenájdete. Čoskoro k nemu pribudne aj dokumentárny špeciál „9/11: Inside the President’s War Room“.

Apple hovorí, že film bude rozprávať o definitívnej časovej osi vtedajšieho amerického prezidenta, Georga W. Busha, o bezprostredných hodinách po útokoch z 11. septembra 2001 na obe veže Svetového obchodného centra v New Yorku a na Pentagon.

Los Angeles Times
zdroj: Los Angeles Times

Okrem Apple TV+ bude snímok dostupný aj na hlavnom televíznom kanáli britskej televízie BBC One, pričom debut je naplánovaný pri príležitosti 20. výročia spomínanej tragédie. Očakávame, že to bude práve 11. septembra 2021, no presný čas zatiaľ nepoznáme.

Podľa informácií, ktoré poskytol držiteľ ceny Jeff Daniels sa Apple v dokumentárnom filme zameria na 12 hodín po teroristických útokoch. Pôjde o vzácny a jedinečný pohľad na dilemy, ktorými čelili tí najvyššie postavení činitelia USA.

Vo filme 9/11: Inside the President’s War Room sa objavia aj doposiaľ nikdy nezverejnené svedectvá s bývalým americkým prezidentom Georgom W. Bushom, viceprezidentnom Dickom Cheneym, poradkyňou pre národnú bezpečnosť Condoleezzou Riceovou, ministrom zahraničných vecí Colinom Powellom a ďalšími.

Zdroj: NBC News

Okrem iného sa môžeme tešiť aj na cca 200 unikátnych fotografií, ktoré sme nikdy predtým nevideli či sfilmovaný archív. Napíšte nám do komentára, či vás takýto dokument zaujal a či si ho plánujete pozrieť.

Apple sleduje podobné témy už mnoho rokov, no 11. septembru sa táto spoločnosť ešte nikdy v takejto intenzívnej miere nevenovala. Nechajme sa prekvapiť, ako to bude vyzerať.

 

 

Prečítajte si tiež  V iOS 16 môžete vymazať až 29 predinštalovaných apiek. Toto by ste ale mali vedieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here