Pôvodne sa očakávalo, že okrem nedávnej konferencie Far Out, na ktorej sme sa dočkali predstavenia nových iPhonov, slúchadiel AirPods Pro a Apple Watch prebehne ďalší event už čoskoro. Tento scenár sa ale pravdepodobne neodohrá. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg sa spoločnosť Apple uchýli k predstaveniu ďalších produktov prostredníctvom tlačovej správy. Dočkáme sa nových počítačov Mac ako aj aktualizácie jablkových tabletov.

Prečítajte si tiež  Apple chystá nový MacBook Pro 14" / 16". Počítač bude predstavený ešte tento rok

Vo svojom najnovšom príspevku Gurman uviedol, že spoločnosť Apple pravdepodobne vydá svoje zostávajúce produkty na rok 2022 prostredníctvom tlačových správ. To bude prebiehať v podobe aktualizácií na svojej webovej stránke a brífingov s vybranými členmi tlače. Zaužívané podujatie Apple Keynote ako tomu bolo v minulom roku, sa tak vôbec nemusí odohrať.

Čo môžeme očakávať? 

Zdá sa, že spoločnosť Apple má do konca roka 2022 v pláne tri aktualizácie svojich produktov. Hlavnou hviezdou by sa mali stať 11″ a 12,9″ modely iPadu Pro s čipom M2, ktorý bol uvedený spolu s MacBookom Air a MacBookom Pro pred niekoľkými mesiacmi.  Rad by konečne mal dôjsť aj na Mac mini, ktorý sa od roku 2020 nedočkal aktualizácie. V tomto prípade sa hovorí ako o čipe M2, tak aj o novej výkonnejšej verzii M2 Pro. Na záver by nemali vyhýbať ani 14″ a 16″ MacBooky Pro s rovnakou špecifikáciou.

MacBook 14" a 16" s čipom M2 PRO
Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple predstavila čip M2 v júni pre redizajnovaný MacBook Air a 13″ MacBook Pro. Okrem nového čipu budú aktualizácie počítačov Mac a iPadov relatívne postupnými inováciami, pričom sa nehovorí o žiadnych väčších zmenách v rámci dizajnu či funkcií. Apple v minulosti prostredníctvom tlačovej správy vydalo pomerne významné produkty, ako napríklad slúchadlá AirPods Max a pôvodné slúchadlá AirPods Pro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -