Nový základný iPad bude užší a ľahší

Hoci sa jedná o zariadenie, ktorého technické špecifikácie nie sú žiadnym zázrakom, práve základný iPad je v predaji ten najúspešnejší, nakoľko poskytuje „veľa muziky za málo peňazí“. Jeho posledná 8. generácia neprešla dizajnovou zmenou, no upravil sa hardvér, o čom si môžete prečítať v našej recenzii.

No a ako už podľa nadpisu očakávate, najlacnejší iPad príde v roku 2021 opäť vo vylepšenej verzii. Ešte v decembri sme priniesli článok, v ktorom sme uviedli, že toto zariadenie bude vychádzať z iPadu Air 3. generácie. Fámy teraz potvrdil aj japonský internetový portál Macotakara, ktorý ich trochu konkretizoval.

- Reklama -

Vzhľadom na dobré vzťahy v dodávateľských reťazcoch sa podarilo zistiť, že iPad 9. generácie dostane rovnaký 10,2″ displej, aký používa dnes.

Na druhej strane sa ale zákazníci môžu tešiť na výrazné zníženie hmotnosti, ktorá bude dosahovať 460 gramov (dnes je to 490 gramov). Tak isto klesne aj hrúbka celej konštrukcie, a to z dnešných 7,5mm na 6,3mm. V praxi sa stretneme s citeľne kompaktnejším dizajnom.

Samozrejme, v tomto smere netreba očakávať žiadne veľké zázraky. Základný iPad bude musieť tlačiť na čo najnižšiu výrobnú cenu, takže si tu Apple nemôže dovoliť príliš „vyskakovať“. Dobrou správou ale ostáva, že dávnejšie informácie očakávajú čip A13 Bionic (na miesto A12 Bionic), ktorý pracuje v iPhone 11 či iPhone SE 2. generácie. To by bol skvelý ťah.

Na záver len dodáme, že dávnejšie správy hovorili o predstavení na jar 2021, čo sa nám zdá nepravdepodobné. Nakoľko iPad 8. generácie prišiel v septembri 2020, jeho nástupcu očakávame v septembri 2021. Všetko budeme pozorne sledovať a včas vás informovať. Tešíte sa na túto novinku?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -