Základný iPad s procesorom A13 Bionic

Na čínskych internetových stránkach cnBeta sa objavili informácie, týkajúce sa najdostupnejšieho iPadu v ponuke. V súčasnosti je ním 10,2″ verzia s procesorom A12 Bionic, 3GB RAM a klasickým dizajnom. Už začiatkom roka 2021 sa to ale môže zmeniť. Toto zariadenie nahradí 10,5″ iPad s čipom A13 Bionic a 4GB RAM.

Technicky by išlo o iPad 9. generácie, no a aj keď bude inovovaný, v zásade sa nemá jednať o nič výrazné. Ako sme už spomenuli, zlepší sa hlavne hardvér a uhlopriečka. Displej však nebude edge-to-edge, na nabíjanie poslúži lighnting (a nie USB-C) a odomykať máme prostredníctvom tlačidla Home Button (Touch ID).

Apple by v tomto prípade mohlo použiť platformu z iPadu Air 3.generácie, ktorý bol predstavený v roku 2018. Tablet by tak získal tenšie telo a modernejšie technológie. Podobný krok by nebol ničím výnimočným. V Cupertine radi recyklujú dizajn svojich zariadení, pokiaľ majú modernejších nástupcov (v tomto prípade iPad Air či iPad Pro).

Ak by sme urobili rýchle porovnanie medzi iPadom Air 3. generácie a iPadom 8. generácie (10,2″), zistili by sme, že staršia verzia je o cca 31 gramov ľahšia a o 1,4mm tenšia. Pokiaľ sú tieto zvesti skutočne pravdivé, požívatelia budú mať k dispozícii solídny hardvér za rozumné peniaze.

Ako iste viete, procesor A13 Bionic je aj v roku 2020 považovaný za jeden z najvýkonnejších mobilných čipov na svete. Produkuje sa 7nm+ procesom a tak isto vie byť veľmi úsporný.

Na základe nedávneho predstavenia iPhonu SE či Apple Watch SE nás dokonca napadá, že by sme sa mohli dočkať prvého iPadu SE. Čo si o tom myslíte vy?

Prečítajte si tiež  Apple zbytočne strašilo. Stará Magic Keyboard je plne kompatibilná s novým iPadom Pro 12,9"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.