Zdá sa, že port USB-C dostane podobné obmedzenie ako konektor Lightning. USB-C v modelovom rade smartfónov iPhone 15 bude vybavený autentifikačným čipom podobným Lightningu. To môže obmedziť funkčnosť s príslušenstvom neschváleným spoločnosťou Apple. Periférie pre jablkové telefóny tak budú značne obmedzené.

Podľa informácií spoločnosť Apple vyvinula vlastný variant USB-C pre tohtoročný rad iPhone 15, v ktorom bude obmedzené rozhranie integrovaných obvodov. To znamená, že čipy budú fungovať ako akési hranice, ktoré dajú zariadeniu vedieť, či s príslušenstvom môže alebo nemôže správne pracovať.

Od svojho uvedenia v roku 2012 obsahujú porty a konektory Lightning s certifikátom prvej strany malý integrovaný obvod, ktorý potvrdzuje pravosť súčiastok zapojených do pripojenia. Napríklad nabíjacie káble tretích strán bez certifikácie MFi tento čip neobsahujú, čo často vedie k varovaniam „Toto príslušenstvo nie je podporované“.

Prvý iPhone 15 s usb-c príde na budúci rok
Zdroj: Sky News (úprava redakcie)sb-c

Autentifikačný čip má za úlohu presvedčiť používateľov a zákazníkov, aby kupovali originálne periférne zariadenia pre iPhone. Zároveň však funguje aj ako forma boja proti falšovanému a potenciálne nebezpečnému príslušenstvu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Totálna revolúcia pre iPhone. Apple odstráni rámčeky okolo displeja. Má vyzerať ako "kus skla"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -