Zdá sa, že port USB-C dostane podobné obmedzenie ako konektor Lightning. USB-C v modelovom rade smartfónov iPhone 15 bude vybavený autentifikačným čipom podobným Lightningu. To môže obmedziť funkčnosť s príslušenstvom neschváleným spoločnosťou Apple. Periférie pre jablkové telefóny tak budú značne obmedzené.

Podľa informácií spoločnosť Apple vyvinula vlastný variant USB-C pre tohtoročný rad iPhone 15, v ktorom bude obmedzené rozhranie integrovaných obvodov. To znamená, že čipy budú fungovať ako akési hranice, ktoré dajú zariadeniu vedieť, či s príslušenstvom môže alebo nemôže správne pracovať.

Od svojho uvedenia v roku 2012 obsahujú porty a konektory Lightning s certifikátom prvej strany malý integrovaný obvod, ktorý potvrdzuje pravosť súčiastok zapojených do pripojenia. Napríklad nabíjacie káble tretích strán bez certifikácie MFi tento čip neobsahujú, čo často vedie k varovaniam „Toto príslušenstvo nie je podporované“.

Prvý iPhone 15 s usb-c príde na budúci rok
Zdroj: Sky News (úprava redakcie)sb-c

Autentifikačný čip má za úlohu presvedčiť používateľov a zákazníkov, aby kupovali originálne periférne zariadenia pre iPhone. Zároveň však funguje aj ako forma boja proti falšovanému a potenciálne nebezpečnému príslušenstvu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -