WWDC19 priniesla dlho očakávanú novinku. Superpočítač za astronomické čiastky, ktorý si nemôže dovoliť len tak hoci kto. Najlepšie využitie bude mať v profesionálnych štúdiach. Jeho tvary sú však kontroverzné. Aj napriek tomu vieme, že Apple designoval Mac Pro roky .

Apple designoval Mac Pro roky. Na internete bola odhalená inšpirácia.

Mac Pro je superpočítač, ktorého cenovka štartuje na sume 5,999$. Ak si k tomu ale prihodíte stojan a monitor, zaplatíte ďalších 5,999$. Stále je to ale obyčajná, „základná“ konfigurácia.

Väčšina týchto počítačov bude stáť ďaleko viac. Dokonca v plnej náloži má vychádzať na viac ako 50 000$! Zariadenie však ponúkne 28-jadrový procesor, 1,5TB pamäte RAM či super-výkonné grafické karty od AMD. Jeho parametre sú teda úžasné, čo však jeho tvary?

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Dizajn počítača je síce diskutabilný, no podľa nás vydarený – svetapple.sk

Apple designoval Mac Pro roky. Minimálne takto to komentovali kompetentní, ktorí na ňom pracovali. Reálne sa práce na tomto produkte započali údajne ešte niekedy v roku 2009-2010 a jeho tvary sa neustále menili.

Apple napokon zvolil jeden, ktorý je objektívne dosť diskutabilný, ale veď prečo nie. Na Slovensku (ale aj v iných krajinách) sa hneď objavili „trefné“ poznámky o tom, ako pripomína toto zariadenie strúhadlo na syr. Ľudia pri to skutočne nie sú ďaleko od pravdy. Novinka si je zo svojej prednej strany s obľúbeným kuchynským doplnkom naozaj blízka. Aj napriek tomu si ale nemyslíme, že dizajn by bol nevydarený.

Apple designoval Mac Pro roky. Slováci ho označili za strúhadlo na syr. - svetapple.sk
Apple designoval Mac Pro roky. Slováci ho označili za strúhadlo na syr. – svetapple.sk

Nepovažujeme ho však za škaredý.

Samozrejme, každý má svoj vlastný názor na to čo je a čo nie je pekné. Tvar síce pripomína spomínané strúhadlo na syr ale celkovo je dizajn masívny a agresívny. Materiál, ktorý Apple použilo je v tomto prípade hliník tak ako na ostatných počítačoch Mac. Je to preto, lebo hliník dobre odvádza teplo a v takejto mašine pri plnej záťaži poriadne teplo bude.

Po dizajnovej stránke je to teda prepracované a skutočne impozantné zariadenie. Rovnako tak je to aj pri jeho výkone. Cena je druhoradá. Ako sme už písali, nie je to rozhodujúci faktor. Ten kto bude potrebovať Mac Pro tak si ho jednoducho kúpy. Určite si nájde majiteľa.

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. – svetapple.sk

zdroj: digitaltrends

Prečítajte si tiež  Apple sníva po zaoblenom iMacu. Vieme ako môže vyzerať.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here