Epidémia koronavírusu vypukla v Číne začiatkom roka a Apple začalo okamžite konať. Jedným z opatrení bolo napríklad aj uzatvorenie kamenných pobočiek, v ktorých by sa mohli nachádzať nakazení ľudia. Dnes však už najväčšia kríza v Číne evidentne skončila. V Cupertine rozhodli o tom, že v krajine otvoria všetkých 42 Apple Store.

Apple dnes otvára všetky Apple Store v Číne!

Niekde kríza končí, inde zase začína. Kým v Číne je dnes už koronavírus na ústupe a aktuálne správy hovoria len o minimálnych množstvách nakazených, v Európe je jeho vyčíňanie v podstate nezastaviteľne. V Taliansku zaznamenal už viac ako 1000 obetí. Nakazených hlásia cez 15 000. Presné a aktuálne čísla, si môžete pozrieť na tejto mape.

- Reklama -

Kompetentní sa rozhodli uzatvoriť všetky Apple Store pobočky, ktoré sa nachádzajú v spomínanom Taliansku. V Číne platil podobný režim len donedávna. Ako sa však ukazuje, dnes, “v piatok trinásteho”, sa sem budú môcť vrátiť zamestnanci ale aj návštevníci. Firma uzatvorila všetkých 42 predajní začiatkom februára. Neskôr ich postupne otvárala, pričom tu ešte stále platil veľmi prísny režim. Dnes by mali byť ale otvorené úplne všetky pobočky (niekde sa samozrejme ešte môžu nachádzať bezpečnostné opatrenia).

Firma tak bude mať čo doháňať na území tejto krajiny. Za obdobie, počas ktorého tu vypukla choroba COVID-19, zaznamenali až 60% prepad v oblasti predaja iPhonov (a ostatných produktov)! Dúfajme, že sa všetko pomaly začne dostávať do “normálu”. Držíme palce.

Apple dnes otvára všetky Apple Store v Číne!
Apple dnes otvára všetky Apple Store v Číne!
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here