Spoločnosť Apple dúfa, že sa jej podarí obísť Samsung pri dodávkach zložených teleobjektívov, určených pre iPhone na rok 2022 alebo 2023. Odvolávajúc sa na svoje utajené zdroje z dodávateľských reťazcov to tvrdí kórejská publikácia The Elec

V správe sa konkrétne uvádza, že Apple oslovilo spoločnosť Jahwa Electronics, ktorá je súčasťou dodávateľského reťazca spoločnosti Samsung. Cieľom rokovaní bolo, aby firma dodala modul optickej stabilizácie obrazu pre periskop. Táto technológia vznikla ale v spolupráci so Samsungom a to mohlo spôsobiť problémy s patentovými prihláškami.

Podľa všetkého však spoločnosť Apple disponuje svojim vlastným „alternatívnym“ riešením, alebo je pripravená zaplatiť Samsungu licenčný poplatok. Treťou možnosťou je obísť juhokórejského výrobcu iným spôsobom.

Apple môže obísť Samsung, no je to trochu komplikované 

iPhone 13 a 10x optický zoom

Podľa nového plánu bude ďalšia dcérska spoločnosť Samsung Electro-Mechanics dodávať komponenty ako sú šošovky či rôzne úchyty spoločnosti LG, ktorá ich následne použije na výrobu skladacieho kamerového modulu.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 dostane v roku 2022 až 10x optický zoom

Ten následne poputuje rovno do spoločnosti Apple. Tento krok by vraj zabránil Apple poškodiť svoj dobrý vzťah s LG a zároveň by obišiel problémy, súvisiace s patentmi Samsungu.

Analytik Ming-Chi Kuo už v marci minulého roku spomenul, že Apple plánuje túto technológiu nasadiť v roku 2022.

V súčasnosti má iPhone 12 Pro Max maximálne 2,5-násobné optické priblíženie. V budúcnosti by mohlo byť až 10-násobné.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -