Jeden z najznámejších Apple analytikov súčasnosti prezradil, kedy začne cupertinský gigant riešiť rozsiahlejší optický zoom na svojich zariadeniach. Podľa odhadov Ming-Chiho Kua by mal prísť prvý iPhone s periskopom až v roku 2022.

Periskop v iPhone

Vyzerá to tak, že v Apple sa neponáhľajú. Aj keď Samsung už dnes ponúka smartfón s 10x optickým zoomom (100x digitálnym zoomom), pri iPhone sa s ničím podobným neráta ešte aspoň na dva roky dopredu.

Je to fascinujúca technológia, no pravdepodobne sa stále nájdu dôležitejšie vylepšenia, ktoré inžinieri uprednostňujú. Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo vo svojej poslednej správe prezradil, že cupertinský gigant začne počas Q2 2021 spolupracovať s kórejskými dodávateľmi objektívov, spoločnosťami Semco a Sunny Optical.

Práve tento krok by mohol dopomôcť k tomu, aby sa do iPhonu dostal rozsiahlejší optický zoom. Nové spoločnosti sa vraj pri výrobe pripoja k Genius Electronic Optical (aktuálny dodávateľ). No a keďže má spoločnosť Semco bohaté skúsenosti s výrobou periskopov, Kuo predpokladá, že práve on bude výhradným dodávateľom týchto dielov pre iPhone v roku 2022.

Spoločnosť Apple získala patent na uvádzanú technológiu ešte v roku 2016. Ten ukazuje spôsob, ako odrážať svetlo cez šošovku prostredníctvom zrkadla do vnútra zariadenia, v ktorom je ukrytý snímač. Nemuseli by sa teda udiať žiadne výrazné dizajnové zmeny.

Podobné riešenia prinášajú napríklad aj kompaktné fotoaparáty. Ich úlohu už pomaly ale isto nahrádzajú moderné smartfóny. Tie sú z roka na rok schopnejšie a kvalita záberov je v niektorých prípadoch doslova neuveriteľná. Budúcnosť sa bude zameriavať predovšetkým na túto oblasť. Držíme palce aby sa všetky plány podarilo dotiahnuť do úspešného konca.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 6 na dovolenku ako fotoaparát/kameru? Prečo nie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.