Apple chystá periskop pre iPhone

Pokiaľ sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, pravdepodobne ste už počuli meno Ming-Chi Kuo, ktoré je spájané s mnohými vydarenými únikmi a predpoveďami. Známy analytik s presnosťou 78,2% sa najnovšie vyjadril ku blízkej ale aj vzdialenej budúcnosti iPhonu. Potešia sa najmä fanúšikovia fotografie.

Vo svojej poslednej poznámke pre investorov na začiatku uviedol, že Apple chystá v roku 2021 menší výrez pre Face ID, čo dosiahne prepracovanými technológiami pre biometrické senzory. Notch sa pravdepodobne nezúži, no zásadne sa môže znížiť jeho výška a tým pádom nebude tak “vytŕčať” do plochy displeja.

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, iPhone 12S počíta s novým, 6-prvkovým teleobjektívom, ktorý by mal dopomôcť k lepšej ostrosti a čistote obrazu.

Tak isto sa môžete tešiť na vylepšený ultraširokouhlý objektív s nižšou clonou, vďaka čomu dostanete detailnejšie zábery aj počas zhoršených svetelných podmienok.

Kuo sa vo svojej poznámke pozeral aj do budúcnosti a opäť nám raz prezradil, že Apple chystá prvý iPhone s periskopickým objektívom niekedy v roku 2023.

Aj keď to znie super, v skutočnosti sa bavíme o poriadnom meškaní v porovnaní s konkurenciou. Mnohé telefóny s Androidom mali takýto prvok už začiatkom roka 2020.

Nakoľko si ale Apple svoje technológie iba navrhuje a výrobu prenecháva dodávateľským reťazcom, táto informácia nie je žiadnym prekvapením. V Cupertine sa musia spoliehať na obmedzené možnosti a kapacity výrobcov – takže majú defacto zviazané ruky.

Napíšte nám do komentára, čo vám v oblasti fotoaparátov najviac chýba na vašom iPhone. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Všetky chystané vylepšenia iPhone sú racionálne, ale nech sa nikto nehnevá ten periskop na mobile vypadá fakt otrasne 🤦

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here