Spoločnosť Apple by mala v týchto dňoch pracovať na svojom úplne novom vozidle, ktoré sa v súčasnosti nesie pod krycím menom Titan. Projekt vraj ide v plnom prúde a Titan sa pomaly ale isto bude potrebovať dostať aj na cestu. Avšak na to, aby sa mohlo dostať vozidlo od Apple na cestu, potrebuje nejaké tajné miesto, kde bude mať pokoj od fotoaparátov a novinárov.

Apple a tajný projekt

Spoločnosť Apple na novom automobile pravdepodobne pracuje pod krycím menom spoločnosti SixtyEight Research.

Novinári na to prišli predovšetkým preto, lebo ide o veľmi podivnú inovátorskú spoločnosť zaoberajúcu sa oblasťou trhového prieskumu.

Problém je však v tom, že na stránkach tejto spoločnosti nezistíme vlastne vôbec nič až na to, že ponúka praktický totožný dizajn so stránkami spoločnosti Apple. Navyše si táto podivná spoločnosť zakúpila Fiat 600 Multipla z roku 1957 a teda obľúbené auto šéfdizajnéra Applu, Jonyho Iva.

Apple s vývojom vozidla prakticky na nič nečaká a podľa všetkého by ho malo už v priebehu niekoľkých mesiacov začať testovať na nejakej veľkej otvorenej ploche, kam by sa však nemal dostať zrak novinárov a ani objektívov fotoaparátov.

Stačí už len, keď nejaká obyčajná automobilka testuje svoje vozidlo v maskovaní, nie to ešte Apple, ktoré je v súčasnosti najhodnotnejšia firma na planéte Zem.

Prečítaj si tiež: BMW i3 ako základ pre automobil od Apple?

Ideálnym miestom na takéto testovanie by vraj mala byť opustená námorná základňa, ktorá sa nachádza v GoMentum Station v Kalifornii.

Táto základňa je veľká 2100 akrov, čo je v prepočte asi 8,5 km štvorcových. Táto rozloha bohato stačí na to aby tu spoločnosť robila všetky potrebné testy.

 Navyše táto základňa v súčasnosti slúži na testovanie elektromobilov a Apple Titan by jedným z nich zaručene mal byť. Uvidíme teda, ako sa to s vozidlom spoločnosti Apple nakoniec vyvinie ale držíme palce nech to vyjde! 🙂

Prečítajte si tiež  Apple SpaceShip už má postavené základy!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.