Spoločnosť Apple odhalí svoje nastávajúce aktualizácie pre jablkové systémy už o niekoľko mesiacov, počas konferencie WWDC 2023. Vo svetle reflektorov nebude chýbať iOS 17, ktorý prinesie celú plejádu nových funkcií.

Chystaný systémový update pre jablkové telefóny zavedie niekoľko dôležitých zmien, medzi ktorými nájdeme aj vizuálne obmeny užívateľského rozhrania. Príjemného osvieženia sa dočká kategória widgetov na domovskej ploche.

Okrem vylepšení vyhľadávania, funkcií Dynamic Islandu a ovládacieho centra spoločnosť Apple interne testuje interaktívne widgety. Tie by sa mali dočkať rôznych akcií a ovládacích prvkov priamo z obrazovky a to bez toho, aby bol používateľ nútený otvoriť danú aplikáciu.

Widgety v úlohe praktických informátorov

V prípade počasia by to mohlo byť posúvanie obľúbených lokalít alebo prepínanie možností pre predpoveď. V prípade Kondície napríklad sledovanie vlastných tréningov alebo aktivity zdieľaných kontaktov.

Náhľad widgetov na iPhone v systéme iOS 16
Zdroj: Toms Guide

Widgety boli predstavené pred pár rokmi v rámci systému iOS 14 a v súčasnosti ešte stále ponúkajú len veľmi obmedzené funkcie. V iOS 17 by sa tak mohli dočkať interaktívnych prvkov, ako sú rolovacie menu alebo prepínače pre scrollovanie medzi ďalšími funkciami.

Prečítajte si tiež  Koncept ako z rozprávky. Takto by mal vyzerať Apple Headset pre virtuálnu realitu

Spoločnosť Apple prvýkrát predstaví iOS 17 spolu s ostatnými systémovými aktualizáciami už 5. júna, počas plánovanej konferencie WWDC.

Čo môžeme očakávať okrem softvérových aktualizácií? 

Ako iste viete, Apple už onedlho plánuje predstaviť svoju náhlavnú súpravu pre virtuálnu a zmiešanú realitu. Priestor k tomuto kroku má firme poskytnúť práve konferencia WWDC 2023. Projekt, nad ktorým visia ešte stále veľké otázniky sa konečne odprezentuje v plnej paráde.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Okrem toho by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž vyrukuje s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo. Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely.

Prečítajte si tiež  Nastal nečakaný zvrat. iPhone 15 Pro nakoniec nedostane túto očakávanú novinku

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení ako napríklad Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov z logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na čip Apple Silicon.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -