Apple akurát intenzívne pracuje na tom aby sa mu podarilo v novembri spustiť novú službu, ktorej ceny by mala byť zhruba 9,99$ podľa posledných únikov. Nebol to ale lacný špás. Apple investovalo 6 miliard dolárov do služby Apple TV+.

Apple investovalo 6 miliard dolárov do služby Apple TV+. Nie je to všetko.

Zo začiatku analytici rátali s tým, že Apple začne s touto službou z ľahka. Podľa prvotných odhadov malo pracovať so sumou asi 1 miliarda dolárov, ktorá by mala stačiť na prípravu niekoľkých vlastných programov, ktoré by mali byť dostupné na úplnom počiatku Apple TV+.

- Reklama -

Ako sa ale ukazuje, firma sa do toho naozaj obula a potvrdili to aj najnovšie informácie od spoľahlivého zdroja The Financial Times. Podľa neho firma investovala už 6 miliárd amerických dolárov a stále v tom pokračuje. Dôvodom sú extrémne drahé programy ako napríklad The Morning Show, ktorých jednotlivé diely stoja pre Apple omnoho viac financí ako natáčanie tých najdrahších seriálov vôbec.

Apple investovalo 6 miliard dolárov do služby Apple TV+. Nie je to finálna čiastka. - svetapple.sk

Lacný špás to potom nie je ani so seriálom „See“. WSJ odhaduje, že aj tu Apple platí obrovské peniaze za každý jeden dieľ. Podľa odhadov by to malo byť až 15 miliónov amerických doláro! Služba by mala ponúkať len kvalitu a podľa investície ju aj ponúkať bude.

Oproti Netflixu je to stále málo

Služba to má namierené priamo oproti svojej konkurencii, kde jednoznačne patrí napríklad Netflix či HBO GO. Práve prvý menovaný má ročný rozpočet na svoje programy až 15 miliárd amerických dolárov, čo je stále skoro 3 krát viac ako prvotne investovalo Apple.

Na druhú stranu si ale treba uvedomiť, že Netflix už je zabehnutý po celom svete a spoločnosť zarába také peniaze, že si do svojej služby a do kvality programov jednoducho môže dovoliť investovať. Jablková spoločnosť je so svojou službou stále len na počiatku a ešte bude chvíľu trvať, kým si zákazníci zvyknú na to aby používali Apple TV+. Cena je dobrá, dôležitejšie sú ale seriály a filmy.

Práve tie budú zohrávať dôležitú úlohu. Vzhľadom ale na fakt, že Apple má veľmi dobré vzťahy s vydavateľstvami (vďaka iTunes Store) môžeme očakávať, že ho podporia. Bude to skrátka veľký projekt.

Apple investovalo 6 miliard dolárov do služby Apple TV+. Nie je to finálna čiastka. - svetapple.sk
Apple investovalo 6 miliard dolárov do služby Apple TV+. Nie je to finálna čiastka. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.