Spoločnosť Apple mala odjakživa problémy s nájdením si vhodného výrobného partnera, ktorý by dokázal dodržať jej štandardy na kvalitu zariadení. Pre firmu bolo vždy krédom produkovať dokonalé produkty, na ktorých zákazníci po rozbalení z krabice nenájdu žiadnu chybu, ale len čistý a jednoduchý dizajn. Zdá sa však, že pri iPhone 15 sa niečo pokazilo.

Ako informuje známy leaker Majin Bu na sociálnej sieti X, na internetových fórach sa začali objavovať sťažnosti zákazníkov, ktorí naznačujú, že niektoré verzie iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro majú nesprávne nastavenie displeja a dokonca sa na ňom objavujú aj škrabance. To však nie je všetko.

Ľudia sa tiež sťažujú na to, že rámy zariadení bývajú rôznym spôsobom odreté alebo sa na nich vyskytujú nepekné farebné štvorce či bubliny a dokonca majú nečistoty v šošovkách zadných fotoaparátov. Majin Bu zaznamenal tieto prípady v USA, Číne, ale aj Európe.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X

Takisto upozornil na jeden teardown, kde chlapík na videu odhalil, že prach sa neukázal iba v objektíve zadného fotoaparátu, ale dokonca aj vo vnútri zariadenia, priamo na základnej doske. Vyzerá to teda, že spoločnosť Apple má skutočne problémy s kvalitou.

Môže za to nová výrobná hala mimo Čínu? 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X

Je nutné dodať, že iPhone 15 / 15 Pro sa okrem Číny montuje už aj v Indii, pričom niektorí jeho majitelia majú dojem, že práve táto továreň je zdrojom všetkých problémov. Aj keď sa objavili argumenty z prostredia spoločnosti Apple, že všetky výrobné linky, príslušenstvo a štandardy kontroly kvality sú rovnaké ako doteraz, na internete im oponujú opačné názory.

Napríklad objektívy pre iPhone 15 sa majú podľa Majin Bu montovať v špeciálnej „bezprašnej dielni“, v ktorej je udržiavaná dokonalá čistota. Existuje, ale podozrenie, že zamestnanci, ktorí do tejto dielne vstupujú nie sú kontrolovaní a čistiaci systém nie je aktívny, čo môže prispieť k tvorbe prachu, ktorý sa usádza na miestach, kde nemá absolútne čo robiť.

Uvidíme teda, ako sa celý tento problém vyrieši a či naň spoločnosť Apple oficiálnou cestou zareaguje. Pokiaľ by šlo o jeden prípad, mohli by sme tvrdiť, že si to človek na internete jednoducho vymyslel.

Nespokojných zákazníkov sú, ale evidentne stovky a niektoré poškodenia sa opakujú úplne rovnakým spôsobom. Niekde je teda s vysokou pravdepodobnosťou problém.

A uznajte sami, ak by ste si kúpili iPhone 15 Pro Max za 1 449 € alebo pokojne aj základný iPhone 15 za 949 €, asi by ste neboli radi, keby ste na displeji hneď po strhnutí ochrannej fólie videli nepeknú ryhu v dotykovom skle. Uvidíme, ako to celé dopadne.

Prečítajte si tiež  iMac s 24" displejom kúpite teraz rekordne lacno
iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X
iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X
iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X
iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X
iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X
iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X
iPhone 15 Pro
Zdroj: Alessandro Dantas / X
Zdroj: Majin Bu / X
iPhone 15 Pro
Zdroj: Majin Bu / X

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -