Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky na svete, čím celkom logicky negatívne vplýva na životné prostredie. Firme však na našej planéte záleží a preto robí všetky ekologické kroky preto, aby jej pôsobenie napáchalo čo najnižšie škody. Dôkazom je aj najnovší krok, o ktorom napísal Macrumors.

Technologický gigant totiž informoval verejnosť, že oficiálne rozširuje svoj fond obnovy, ktorý bol pôvodne založený ešte v roku 2021. Tento fond je špeciálne navrhnutý tak, aby financoval projekty so zameraní na odstraňovanie uhlíka. Jeho prioritnou úlohou je ochrana prírody a obnova ekosystému na Zemi.

Spoločnosť Apple sa okrem vývoja hardvérových či softvérových produktov snaží vymyslieť riešenie pre podniky, ktoré nedokážu svojpomocne zabrániť alebo znížiť produkciu emisií uhlíka za pomoci súčasných technológií.

Do fondu investuje dvojnásobok svojho vkladu 

Aj preto firma investuje ďalších 200 miliónov amerických dolárov do fondu obnovy, čím zdvojnásobuje svoj pôvodný záväzok vo výške 200 miliónov dolárov.

O riadenie tohto fondu sa stará podnik Climate Asset Management, pričom v rámci novej investície sa pokúsi odstrániť jeden milión metrických ton oxidu uhličitého ročne. Taktiež sa bude snažiť generovať určitú návratnosť pre investorov.

Spoločnosť Apple chce byť do roku 2030 uhlíkovo neutrálna 

Tim Cook Apple Event
Zdroj: Apple

Zaujímavé je tiež to, že každý dodávateľ spoločnosti Apple, ktorý sa stane súčasťou tohto fondu, bude môcť využiť výhody špeciálnych projektov so zameraním na odstraňovanie uhlíka.

Spoločnosť Apple chce dosiahnuť uhlíkovú neutralitu vo svojich podnikoch a taktiež u svojich dodávateľov najneskôr do roku 2030.

Tento záväzok dala svetu ešte v roku 2020, pričom prispôsobiť sa mu bude musieť viac ako 250 výrobných partnerov v Číne, Tchajwane, Indii, Brazílii a ďalších krajinách sveta.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Názov iPhone 13 sa objavil na štítkoch balenia zariadenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -