Aj keď sa jedná o segment, ktorý dlhodobo upadal, zdá sa, že ľudia začali prikladať vlastneniu tabletov celkom nový význam. Medziročný nárast predajov zaznamenali prakticky všetci kľúčoví výrobcovia. Na prvom mieste sa s obrovským náskokom nachádza Apple. iPadu sa skvele darí!

Apple je najväčším výrobcom tabletov na svete

Podľa najnovších výpočtov analytickej spoločnosti Canalys má spoločnosť Apple poriadny dôvod na oslavu. Počas Q2 2020 sa firme podarilo rozoslať až 14,3 milióna iPadov svojim zákazníkom. Medziročný nárast nie je zanedbateľný a predstavuje 19,8%! Len tak pre porovnanie, počas Q2 2019 firma predala 11,9 milióna zariadení.

V Cupertine bývajú tajnostkári ohľadom toho, koľko tabletov si počas 3 mesačného obdobia zakúpili ľudia po celom svete.

Napriek tomu ale poznáme výšku predaja, ktorá predstavovala 6,5 miliardy dolárov. Na základe týchto dát (a ďalších informácií od predajcov) sa dajú celkom presne stanoviť počty. Apple je momentálne jednotkou na trhu s podielom až 38%!

Na druhom mieste sa nachádza Samsung, no čísla nie sú (v porovnaní s Apple) ani zďaleka také dobré. Počas rovnakého obdobia predala juhokórejská spoločnosť „len“ 7 miliónov tabletov, čo ale predstavuje na druhej strane veľmi výrazný, až 39,2% medziročný nárast.

Na treťom mieste sa nachádza Huawei s 4,7 miliónom zariadení (44,5% nárast), na štvrtom Amazon s 3,2 miliónom zariadení (37,1% nárast) a na piatom Lenovo s 2,8 miliónom zariadení (52,9% nárast).

Ťažko povedať, či tomu dopomohla zdravotná kríza avšak celosvetovo sa zákazníkom odoslalo cca 37,5 milióna tabletov, čo je medziročný nárast na úrovni 26%. Výrobcovia tieto zariadenia stále inovujú a pomaly ich transformujú na počítače, vďaka čomu sú oveľa atraktívnejšie (viď: iPad Pro + Magic Keyboard). Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie budúcnosť. Aký tablet máte doma vy? Napíšte nám do komentára…

Apple predstavilo iPadOS 14. Čo je nové?
Apple je najväčším výrobcom tabletov na svete. Samsung sa nechytá!

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple má o jedného konkurenta menej. LG končí so smartfónmi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.