Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov tabletov na svete. Hoci tento segment dlhodobo upadá do úzadia, iPadom sa celkom dobre darí. Len nedávno sme sa dočkali nových verzií. Je dosť možné, že v budúcnosti bude iPad Pro už iba veľkým modelom.

Apple zrejme prestane vyrábať iPad Pro 11″

Špekulácie sa v poslednej dobe zameriavajú predovšetkým na iPad Pro 12,9″, ktorý by sa mohol dostať do predaja už začiatkom roka 2021. Získa extrémne výkonný procesor, nový mini-LED displej, zaujímavejšie technológie a mnoho ďalšieho… Čo však jeho menší braček? Ten je evidentne v ponuke už dnes trochu „navyše“.

Najnovší únik naznačuje, že firma v budúcnosti neplánuje predstaviť ďalšiu generáciu iPadu Pro 11″. Na miesto toho sa sústredí na iný model, ktorým ho chce plne nahradiť. Netreba hádať dlho, o čo pôjde. Áno, hovoríme o iPade Air 2020.

Samotné zariadenie dostane buď 10.8″ alebo 11″ displej a tenké rámčeky po stranách. Tak isto by sa mohlo priblížiť k súčasnému iPadu Pro aj po dizajnovej stránke. Nechceme však predbiehať.

iPad Air 2020 bude veľmi schopným zariadením. Do vienka získa výkonný procesor Apple A13, s ktorým nebude zaostávať za žiadnym konkurentom. Najväčším benefitom však môže byť jeho cena, ktorá sa bude pohybovať na úrovni do 600€.

Apple si tým získa srdcia nových zákazníkov, ktorí môžu prísť znova na chuť klasickým tabletom. iPad Pro 12.9″ ostane v ponuke len ako čisto profesionálna záležitosť pre najnáročnejších. Za nás je to dobrý krok. Aký je váš názor?

zdroj

Prečítajte si tiež  5 aplikácií pre iOS, ktoré sú dnes zdarma
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.