Priznajme si, že spoločnosť Apple mala dávnejšie mierne poškvrnené meno, kvôli svojej vlastnej navigácii a mapovým podkladom, ktoré sú nazývané Apple Maps. Je síce pravda, že mapy spôsobovali problémy, no povedzme si na rovinu, že od tej doby už ubehlo dosť veľa času na to, aby Apple mohlo napraviť všetky podstatné problémy a muchy týchto máp. Dnes kúpilo spoločnosť Cohernet Navigation, takže sa zrejme dočkáme kvalitnejšej navigácie v našich iPhonoch!

Apple chce zlepšiť navigáciu!

Spoločnosť Apple zakúpilo ďalšiu spoločnosť, vďaka ktorej chce zrejme vylepšiť, poprípade zlepšiť svoju navigáciu v iOS zariadeniach. Akvizícia spoločnosti Cohernet Navigation síce ešte nebola oficiálne potvrdená, no vzhľadom na to, že sú v súčasnosti internetové stránky v offline režime a obaja zakladatelia zmenili na Linkedin svojho zamestnávateľa z Cohernet Navigation na Apple, je nad svetlo jasné, čo sa asi stalo.

Spoločnosť bola založená ešte v roku 2008 v San Franciscu a odvtedy tvrdo pracovala na spresnení GPS polohy, na základe získavania údajov z družíc. Znamená to teda, že by sme sa nejakého menšieho zlepšenia mohli dočkať v blízkej dobe aj v našich iOS zariadeniach formou updatu. A možno Apple chystá prekvapenie do novinky iOS 9, na ktorej v súčasnosti pracuje!

Prečítajte si tiež  Opera One dostáva novinku, ktorá v Safari či Chrome chýba. Je ňou umelá inteligencia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.