Rekordná hodnota

Apple prekonalo hodnotu 2 bilióny amerických dolárov!

Akcie spoločnosti Apple počas tohto roka prudko vzrástli. Ich celková hodnota sa vyšplhala na rekordné čísla (cez 500$ za kus). Technologický gigant sa stal prvou americkou spoločnosťou, ktorá presiahla trhovú hodnotu 2 bilióny dolárov.

Jedná sa o takú sumu peňazí, ktorú si môžete len veľmi ťažko predstaviť naživo. Presne preto sme si pripravili tento článok, v ktorom vám ukážeme, čo všetko a v akých obrovských počtoch, by ste za uvedenú čiastku dokázali nakúpiť. Nie je toho veru málo… Poďme teda na to:

Lamborghini Aventador pre každého Slováka

Lamborghini Aventador

Na Slovensku žije aktuálne okolo 5,48 milióna ľudí. Sme iba malá krajina uprostred Európy a to je naša obrovská výhoda pri výbere automobilu. Pokiaľ by ste boli veľkorysí, mohli by ste každému obyvateľovi zakúpiť úplne nové Lamborghini Aventador za cca 300 000€.

Ešte zaujímavejšie číslo padne, ak by ste sa zamerali na najlacnejšie auto na trhu. Tým je v súčasnosti Lada Granta Sedan, ktorá štartuje na hranici 6 590€. Za 2 bilióny dolárov (cca 1,69€ bilióna eur) by ste mali 256 449 156 týchto vozidiel. Ušlo by sa každému tretiemu Európanovi.

6,7 milióna nových rodinných domov

Rodinný dom

Život v rodinnom dome je snom mnohých ľudí. Na to aby ste si mohli na Slovensku postaviť slušnú „chalupu“ ( aj s pozemkom) potrebujete cca 200 000 – 250 000€ (záleží od lokality).

To veru nie je málo peňazí. Každopádne, ak by ste mali po ruke 1,69 bilióna eur, mohli by ste vystavať cca 6,7 milióna nových rodinných domov (pri cene 250 000€). Ušlo by sa tak každému obyvateľovi našej krajiny, pričom by ostal ešte slušný počet novostavieb aj pre budúce generácie.

6,3 milióna pobočiek Starbucks

Starbucks

V prípade, že chcete začať podnikať, svoje 2 bilióny dolárov môžete investovať aj do otvorenia celej série prevádzok Starbucks. Jedna vás vyjde na 315 tisíc dolárov.

S obrovským budgetom by ich bolo možné vybudovať až 6,3 milióna. Hrubým odhadom to predstavuje 121 000 nových kaviarní v každom meste v rámci Spojených štátov. Reči o tom, že v USA sa nachádza Starbucks na každom rohu by boli doslova pravdivé…

16 900 Jácht Steva Jobsa

Jachta Steva Jobsa Venus

Vedeli ste o tom, že si Steve Jobs dal postaviť vlastnú jachtu? Jej názov je Venus a mnohým pripomína pojazdný Apple Store na vode. Tento mohutný 78 metrový kolos nebol pochopiteľne vôbec lacný. Odhaduje sa, že bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Apple zaplatil za svoje plavidlo 100 miliónov eur.

Prečítajte si tiež  V iOS 16 môžete vymazať až 29 predinštalovaných apiek. Toto by ste ale mali vedieť

Za celú hodnotu firmy, ktorú stvoril, by si mohol kúpiť až 16 900 takýchto lodí. Je to síce podstatne menej ako nových rodinných domov alebo pobočiek Starbucks no aj tak sa jedná o neuveriteľné číslo.

iPhone 12 Pro pre každého štvrtého človeka na zemi!

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro stojí aktuálne cca 999$ v USA. Jednoduchou matematikou sa dá dorátať k tomu, že za vyššie uvedenú sumu peňazí by ste mohli nakúpiť cca 2 miliardy týchto zariadení. Ušlo by sa tak každému štvrtému obyvateľovi našej planéty (cca 7,5 miliardy ľudí v roku 2018) a ešte by niečo ostalo…

V prípade, že by ste chceli byť trochu skromnejší, stále je tu možnosť nákupu lacnejšieho iPhonu SE 2. generácie za 399$. Z tohto modelu by pri budgete dvoch biliónov dolárov mohlo mať radosť okolo 5 miliárd ľudí.

Denný prídel zmrzliny pre každé dieťa v USA počas následujúcich 20 rokov!

Zmrzlina

Na záver jedna zaujímavá štatistika z USA. Väčšina zmrzlín tu stojí v priemere 3,75$. Pokiaľ by ste teda mali na účte 2 bilióny dolárov, mohli by ste potešiť každé jedno tamojšie dieťa s denným prídelom kopčeka na 20 rokov dopredu! Kto predsa nemá rád zmrzlinu však?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.