Ako sme vás informovali, Apple v súčasnosti predáva iPad 7. generácie, ktorý má zastaralý čip Apple 10 Fusion a 3GB RAM za 379€. Zmeniť by sa to mohlo o pár mesiacov. Jeho nástupca ponúkne omnoho výkonnejší procesor. Cenu si však pravdepodobne zachová.

iPad 8. generácie prinesie Apple A12 čip a cenovku do 400€!

Ak by sme mali vybrať „iPhone SE“ z ponuky iPadov, určite by to bol základný model s 10,2″ displejom. Apple ho predstavilo v septembri 2019 a podľa nás bol už vtedy neaktuálny. Pre menej náročného používateľa určite dokáže poskytnúť dosť zábavy aj s procesorom Apple A10, ktorý pôvodne patril iPhonu 7 (2016).

Inžinieri si pravdepodobne uvedomili, že tento krok bol „trochu moc“. Aj keď je iPad 10,2″ veľmi populárny, z dlhodobého hľadiska nám jeho nákup nedáva veľký zmysel. Čip, ktorý sa v ňom nachádza patrí „do starého železa“ a možno už za dva roky bude tablet bez aktualizácii iPadOS. Tento rok sa ale všetko zmení. Ak máte záujem o iPad 10,2″, mali by ste možno ešte počkať.

iPad 10.2" - svetapple.sk

Najnovší únik informácii naznačil, že Apple vyrieši jeho najväčšiu slabinu. Samozrejme, že neposkytne všetko, čo by sme mohli očakávať od špičkového tabletu. Stále tu bude teda 10,2″ displej s hrubými rámikmi, odomykanie prostredníctvo Touch ID v Home Button, jedna šošovka fotoaparátu či celkovo zastaralý dizajn.

Na druhej strane ho však môže poháňať procesor Apple A12 Bionic, ktorý bol predstavený v roku 2018 (iPhone XS). Tento čip má veľmi vysoký výkon a základnému iPadu by priniesol ešte minimálne 3-4 ročnú podporu. Ak by sa tieto informácie v druhej polovici roku 2020 naplnili, Apple by malo v ponuke fakt dobrý tablet, ktorého cena by sa nemala zmeniť. Dnes začína na 329$ (v EU na 379€). Brali by ste?

iPad 2019
iPad 8. generácie prinesie Apple A12 čip a cenovku do 400€!
Prečítajte si tiež  Akú má odolnosť Apple Pencil?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.