Po vlastných čipoch Apple Silicon určených pre počítače Mac prichádza rad na ďalší dôležitý komponent jablkových zariadení. Gigant z Cupertina chce už čoskoro zaviesť vlastné 5G modemy do iPhonov. Podľa novej správy má o pomoc pri finálnej montáži čipu záujem viacero dodávateľov.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 4 príde. Dostane väčší OLED displej a prvý 5G čip navrhnutý spoločnosťou Apple

Zatiaľ čo modem navrhnutý na mieru bude pravdepodobne vyrábať hlavný partner v podobe spoločnosti TSMC, o finálnu fázu sa môžu postarať jedna z dvojice firiem ASE Technology a Amkor Technology. Tie momentálne súťažia o objednávku na balenie modemových čipov. Obe spoločnosti majú skúsenosti s balením modemových čipov od firmy Qualcomm.

Možno by ste si mohli myslieť, že takýto vážny krok by sa mohol týkať jednej z prémiových verzií iPhonu Pro alebo Pro Max. Opak je ale pravdou. Prvým zariadením, ktoré by malo byť vybavené vlastným modemom 5G, je iPhone SE štvrtej generácie. Ten bude uvedený na trh najskôr v marci 2024.

3nm technológia čipov spoločnosti Qualcomm
Zdroj: Adnroid Headlines

Chystaný iPhone SE 4 by mal okrem iného byť vybavený väčším OLED displejom s uhlopriečkou 6,1″ namiesto 4,7″ LCD displeja. Cenovo najdostuponejší iPhone dostane prvýkrát celistvý dizajn a senzor Touch ID nahradí skener Face ID. Podľa dávnejších únikov by mohol iPhone SE 4 vychádzať z dizajnu iPhonu 11, ktorý Apple predstavilo ešte v roku 2019.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.