Možno by sa mohlo zdať, že v Apple sa posledné roky doslova roztrhlo vrece s modelmi počítačov Mac. V najbližšíh mesiacoch by sa však ponuka Macov mala ešte viac rozšíriť. Okrem chystaného MacBooku Air sa na scéne objaví aj nová generácia iMacu, ktorý čaká na svojho nástupcu už takmer dva roky. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg je zariadenie v pokročilom štádiu vývoja.

Nový iMac bude podľa pravdepodobne obsahovať pripravovaný čip Apple Silicon M3, niekoľko zmien dizajnu a nový stojan. Čip M3 sa údajne bude vyrábať na základe najnovšieho 3nm procesu spoločnosti TSMC, ktorá je partnerom spoločnosti Apple v oblasti výroby čipov. Vďaka tomuto procesu sa výrazne zvýši nie len výkon zariadenia, ale aj jeho energetická účinnosť.

Apple naposledy aktualizovalo iMac v apríli 2021 čipom M1, pričom sa zo zariadenia stal prvý a zároveň posledný All -in-one desktop s vlastným čipom Apple Silicon. Na stole je však ešte stále scenár doplnkového 27″ iMacu, ktorý by mohol nahradiť svojho niekdajšieho predchodcu s procesorom Intel.

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Nový iMac by mohol byť predstavený už v priebehu druhého štvrťroka a to na jednej z jarných konferencií alebo formou tlačovej správy ešte do leta 2023.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Toto ťa môže výjsť draho: Vývojári budú čoskoro účtovať používateľom Apple zvýšené ceny predplatného
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.