Existuje len málo jablkových zariadení, ktoré sa nedočkali updatu už niekoľko rokov po sebe. Výborným príkladom je kontroverzná myška Apple Magic Mouse. V apríli 2021 spoločnosť Apple oznámila úplne nový 24″ iMac. Mnoho z nás očakávalo s týmto krokom aj zmenu príslušenstva, no dočkali sme sa iba nových farebných prevedení. To by sa malo v budúcom roku zmeniť.

Prečítajte si tiež  3 Zaujímavosti o novom Magickom príslušenstve!

Nová generácia Apple Magic Mouse by mala podľa odhadov dostať viac ergonomický dizajn, ktorým sa o niečo viac priblíži ostatným Apple zariadeniam. Podklad bude podľa všetkého viac plochý, po vzore iPhonu 13 alebo iPadu Pro.

Najkontroverznejšou funkciou Magic Mouse je ako iste viete, nabíjanie zo spodnej časti pomocou Lightning konektora. Magic Mouse 3 by podľa všetkého mala dostať MagSafe nabíjanie, ktoré má eliminovať nepríjemné nabíjanie pomocou kábla.

Apple Magic Mouse

Problémom však zrejme aj naďalej ostane jej používanie počas nabíjania. Napriek tomu, že batéria v myši vydrží až niekoľko týždňov/mesiacov (podľa toho ako často ju používate), nie je možné ju nabíjať počas používania.

Pridanie MagSafe síce nevyrieši problém „používanie vs. nabíjanie“, ale aj tak poskytne používateľom jednoduchší spôsob nabíjania. Tak či onak, určite uznáte aj vy, že je čas na novú generáciu Apple Magic Mouse. Vývojári tretích strán zarábajú na príslušenstve pre počítače Mac oveľa viac ako samotný Apple a práve tento fakt má v pláne firma zmeniť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -